Верховна рада прийняла законопроект про хімічну кастрацію педофілів

За проголосували 247 народних депутатів

11.07.2019

Верховна рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №6607 про реєстр і хімічну кастрацію педофілів. Про це повідомляє РБК-Україна.

Поштовхом до розробки законопроекту стала петиція проти педофілів, яку підписали більше ніж 25 тис. українців. Петицію склали після вбивства 11-річної Даші Лук’яненко під Одесою, яке сталося 13 червня 2019 року. Законопроект пропонує доповнення Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України  та інших законодавчих актів нормами, якими запроваджується добровільний захід медичного характеру у вигляді хімічної кастрації, що застосовуються до осіб, які вчинили сексуальне насильство над малолітніми дітьми і страждають розладом сексуальної переваги (педофілією).

За умовами документу, застосування медикаментозних засобів до педофілів відбуватиметься під час та після відбування покарання. Також наголошується, що хімічна кастрація може бути застосовані за трьох умов:

1. на підставі добровільного звернення засудженого,

2. за рішенням суду

3. за наявності відповідного висновку судово-психіатричної та судово-медичної  експертиз.

Також пропонується створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для  повторення (рецидиву) таких злочинів через поінформованість осіб, на яких законом покладено обов’язки з виховання малолітнього (малолітньої), а так само педагогічним працівником або іншим працівником освітньої організації (установи), медичної організації (установи), організації (установи), що надає соціальні послуги дітям, або іншої організації, зобов’язаним здійснювати нагляд за малолітньою особою.

Джерело: РБК

— Читайте також: У Франції заборонять використовувати фізичні покарання дітей