Вибори — 2019: Ґендерна політика кандидатів

Що пропонують Ольга Богомолець, Інна Богословська, Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський, Олег Ляшко та Петро Порошенко

29.03.2019

Напередодні президентських виборів редакція WoMo вирішила поцікавитися, — а якою є ґендерна політика тих, хто мріє сісти у президентське крісло? Ми порівняли програми шістьох кандидатів — Ольги Богомолець , Інни Богословської, Юлії Тимошенко, Володимира Зеленського, Олега Ляшка, Петра Порошенка, аби знайти слово «ґендер»…

Спойлер: ми його не знайшли.

Що пропонують кандидатки

Інна Богословська у програмі має пункт «Культура України як єдність у розмаїтті», який передбачає: «Забезпечення рівності громадян України незалежно від статі, мови спілкування, релігійних переконань, статків, національності, партійності, сексуальної орієнтації, соціального статусу тощо».

Ольга Богомолець стоятиме на сторожі сімейних цінностей. У її програмі є окремий пункт «Справедливе ставлення до родинних цінностей». Цитуємо:
• «Підвищити рівень соціальної допомоги родинам при народженні дитини.
Розширити пільги для багатодітних сімей.
Розвивати сімейні форми виховання: діти, які залишилися без батьківського
піклування, замість інтернатів зростатимуть у родинній атмосфері.
Запровадити жорстку відповідальність за уникнення від батьківських обов’язків – не платити аліменти буде економічно невигідно».

Юлія Тимошенко у своїй програмі має пункт «Нова молодіжна політика». Політика, крім іншого, передбачає підтримку «сімей, які народжують Україні дітей. Повернемо виплати на народження дитини, які були раніше: 50 тис. гривень – при народженні першої дитини, 100 тис. гривень – при народженні другої дитини, 150 тис. гривень – при народженні третьої дитини та всіх наступних дітей. Виплати будуть здійснюватися одноразово у перший тиждень після народження дитини. Для багатодітних родин держава започаткує спеціальні програми підтримки».

Що пропонують кандидати

Петро Порошенко у своїй програмі обіцяє «верховенство права і рівні правила для всіх», а також окреслює шлях «Від подолання бідності до сталого розвитку». У даному пункті йдеться: «Ми повинні зосередити соціальну підтримку на найменш забезпечених верствах населення, як-то самотні люди похилого віку, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї. Для нас головне – кожна людина, її щастя, можливості вільної самореалізації та гідного життя. Тому базовим принципом нашої політики є «гроші ходять за людьми». І це стосується й освітньої реформи, і змін у системі охорони здоров’я, і політики соціального захисту, і будь-якої іншої реформи. Ми продовжимо децентралізацію як основу всебічного розвитку громад і регіонів».

Володимир Зеленський має на меті забезпечити виконання Конституції, бо для нього «Людина – вища цінність. Держава для Людини, а не Людина для держави. Повага до людської гідності повинна стати основним принципом у діяльності держави. Реформи повинні позитивно відображатись на кожній Людині, а не на десятьох сім’ях. Моя мета побудувати державу, яка надає своїм громадянам якісний сервіс. Для цього потрібно максимально скоротити кількість функцій держави. Менше Держави в житті Людини, більше Людини в житті Держави!», — йдеться у програмі кандидата.

Олег Ляшко також називає повагу основним принципом президентської діяльності, але повага стосується не всіх — у його програмі є пункт «Повагу людині праці. Через низькі доходи, а також внаслідок закриття закладів профтехосвіти, сьогодні столярів, зварювальників, будівельників і трактористів днем з вогнем не знайдеш. Землю зорати і кладку покласти нікому. З такою політикою скоро з Китаю будемо виписувати комбайнерів. Я маю силу і волю це змінити! Бо без робочих професій ми не піднімемо економіку. Я сам в інтернаті отримав права тракториста, які допомогли мені заробляти на життя. І сьогодні кожна дитина, особливо з сільських, малозабезпечених сімей, має отримувати такі прикладні знання, які будуть її годувати. А держава повинна збільшувати замовлення на робітничі професії. Ті, хто навчаються, повинні отримувати гідні стипендії, на які можна вижити».

Як бачимо, кандидати відстоюють права людини та сімейні цінності… Висновки робіть самі.

Колаж: ekonomika+

— Читайте також: Спідниця замість Ґендерної нерівності: Як ЗМІ відреагували на виступ Принцеси Беатріс на MWC 2019