Від «А» до «Я»: П’ять інтерактивних абеток для дошкільнят

Рекомендації керівниці Nravokids Наталії Табачин

Років чотири тому ми зробили огляд мобільних додатків-абеток для блогу Nravo Kids і досі доводиться бачити “свіженькі” добірки на різних сайтах із дослівним описом. Інтерактивних онлайн-абеток з цього часу стало більше лише на 2-3 штуки. З власного досвіду скажу, що зробити якісну абетку — справа не проста. Написати добірку, щоб зорієнтувати батьків, значно легше, особливо, якщо усіх їх протестував із власними дітьми. Отже, — коротко про найкращі з абеток українською, які є сьогодні. Усі з цих програм рекомендовані діткам від 4 років.

Мишеняткова Абетка

Це перша інтерактивна українська абетка. Програма є безкоштовною, вона доступна для iPhone/iPad та пристроїв, що працюють на ОС Android, також її можна встановити на персональний комп’ютер.

Переваги та особливості: додаток має геймплей, тому дитині цікаво ним користуватися, і навчання сприймається, як одна суцільна пригода з мишенятком — їздиш з ним, збираєш різні предмети, а тим часом тренуєш пам’ять, вивчаєш літери, вчишся складати з них слова. У грі можна обмежити час перебування, якщо батьки за цим слідкують. Різні рівні складності дають можливість різним за віком дошкільнятам знаходити для себе щось нове та корисне. Дітям подобається те, що мишеня звертається безпосередньо до них і хвалить за успіхи, мотивує вчитися.

Як і інші абетках з цієї добірки, ця може похвалитися гарною анімацією, дуже якісним озвучуванням та заохоченнями до дослідження нового.

Виробник: компанія «Impulsis»

Сайт: mousealphabet.com

Балакаюча абетка

Більшість її знає, як пластистилінову абетку, де літери перетворюються на звірів, також зараз дітям добре відома з YouTube пісенька про цю абетку, завдяки якій добре запам’ятовується порядок літер в алфавіті. Додаток платний, доступний для планшетів та телефонів з операційними системами iOS та Android, внутрішніх покупок не містить.

Переваги та особливості:  тут можна вивчати літери та звуки. Дитячу увагу привертає анімація тварин та букв, які зроблені з пластиліну. Кожен персонаж має свій голос і може “спілкуватися”. Тут можна складати пазли з анімованими тваринами та бавитися 6 різних розвивайок, підспівувати під пісеньку про алфавіт, тому малюкам це дуже подобається. Красиві кольори та прямо таки “смачні” картинки та анімації відразу привертають увагу.

Весь матеріал в ігровій формі, зручне керування та звичні асоціації з істотами, які починаються на певну літеру.

Виробник: компанія «HEY CLAY»

Сайти: play.google.com, itunes.apple.com

Буквограйка

Тут назва говорить сама за себе — ігри з літерами забезпечені. Додаток безкоштовний, всередині є внутрішні покупки — доступ до двох ігор платний. Програма підходить для планшетів та телефонів з операційною системою iOS та Android.

Переваги та особливості: ця абетка побудована на основі кольорових пазлів та трьох різних іграх, які допомагають дітям запам’ятати літери. Для ознайомлення з літерами вистачає анімованого алфавіту, де дитині цікаво натискати на літеру і «оживити» тваринку. Далі потрібно відкривати наступні ігри програми, щоб складати слова.

Режим «Вчимо звуки» підходить для тих, хто вже починає вчитися читати — це своєрідна гра на відповідність звуку кожній літері та розпізнавання звуків на слух у різних словах.

Виробник: компанія «Glowberry»

Сайти: play.google.com, itunes.apple.com

Зоо Абетка

У часи нашого дитинства ця абетка виглядала б, як набір карток із тваринами на різні літери. Зараз це типова програма, де на екрані можна знайти купу анімацій. Додаток платний, розрахований для  iPad.

Переваги та особливості: в цій «Зоо Абетці» більше півсотні тварин на різні літери нашого алфавіту. Програма має вигляд набору дуже гарно оформлених карток з буквами та зображеннями тварин. Міні-ігри та анімації розбавляють навчання позитивними емоціями. Літери та назви тварин озвучені, кольорова графіка, тематика подобається дітям.

Виробник: компанія «PopAppFactory»

Сайт: itunes.apple.com

Музична Абетка

Цю абетку наша команда створила для дітей, які вдома з батьками або у школі з вчителем вивчають літери. Підписку на книгу можна придбати онлайн і користуватися нею на своєму комп’ютері або у школі на інтерактивній панелі чи дошці.

Переваги та особливості: музична тематика — те, що однозначно зараз нове серед українських інтерактивних абеток. Також це перша інтерактивна абетка з детальними анімаціями написання усіх писаних літер нашого алфавіту. Такий навчальний посібник сприймається реально як магічна книжка, де на сторінці можна писати літери, виконувати вправи, складати слова чи пазли.

До кожної літери завдання різнопланові: пазли, тести, логічні, музичні та творчі вправи, народні дитячі пісні та найпоширеніші музичні інструменти. Крім музичних інструментів тут є також звірята — улюбленці дітей.

Виробник: компанія «Nravo KiIds»

Сайт: edpro.com.ua/shop

Кожна з цих абеток заслуговує на увагу батьків чи тих, хто працює з дітьми. Бо вони якісні та корисні. І це реально найкращі інтерактивні абетки в Україні.

— Читайте також: Grow up: 5 мультфільмів для розвитку дитини з раннього віку