Виставка українського модернізму почала працювати у Відні

Картини модерністів можна побачити у палаці Бельведер

26.02.2024

У віденському Бельведері відкрилась виставка “В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років”. Столиця Австрії стала четвертим містом Європи, де місцеві мешканці й туристи зможуть побачити колекцію творів українських модерністів. Інформацію про виставку розмістили на офіційному сайті палацового комплексу.

Виставка

Фото: belvedere.at

Експозиція складається зі 112 робіт митців, серед яких представлені Казимир Малевич, Ель Лисицький, Соня Делоне, Олександра Екстер, Анатоль Петрицький, Олександр Богомазов, Віктор Пальмов, Всеволод Максимович, Василь і Федір Кричевські, Олександр Мурашко та інші. Їх роботи демонструють світогляд та розвиток українського мистецтва першої половини XX століття.

Виставка

Фото: belvedere.at

Читайте також: «Обережно, крихке!». У Львові відкрилася фотовиставка, присвячена маріупольським вітражам

Виставка «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років» вже третій рік висвітлює здобутки української культури у європейському контексті. Вперше вона була представлена в Національному музеї Тиссена-Борнеміси в Мадриді восени 2022 року. Пізніше роботи експонувалися в музеї Людвіга в Кельні та Королівському музеї образотворчого мистецтва Бельгії. Цьогоріч виставку можна буде відвідати також у Великій Британії та Болгарії.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram