Виїзд митців за кордон: Міністерство культури назвало обов’язкову вимогу

Перетин державного кордону: нові правила
21.03.2023

Міністерство культури та інформаційної політики може сприяти у виїзді за кордон митців лише за наявності військово-облікових документів.

Про це йдеться у повідомленні МКІП.

«Під час воєнного стану та оголошення мобілізації заборонено виїзд з країни чоловіків, громадян України призовного віку. Це визначено законодавством. Міністерство культури та інформаційної політики може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури й інформації й мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: На власну справу: українські ветерани можуть отримати гранти до 1,5 млн грн

У міністерстві наголосили, що сприяння МКІП у перетині державного кордону можливе лише за наявності відповідних документів, зокрема військово-облікових.

Читайте також: В Україні запровадять додаткові виплати в разі інвалідності чи смерті через війну

З метою запобігання зловживанням, як, наприклад, у випадках з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим, МКІП разом з правоохоронними органами було змушене ініціювати посилення вимог для виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Читайте також: Перетин кордону: нові правила виїзду за кордон для митців

«Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства», — йдеться у повідомленні.