Військова рівність: Жінки і чоловіки можуть займати однакові посади у Нацгвардії

Наказ № 234

11.05.2018

«Відтепер жінки і чоловіки військовослужбовці Нацгвардії можуть займати однакові посади. Раніше існував окремий список посад, які було дозволено займати жінкам на військовій службі», — йдеться у сповіщенні Національної гвардії України у Facebook.

«Нині для жінок відкрились нові спеціальності: бойовий медик взводу й старший бойовий медик роти й батареї, заступник командира відділення (для підрозділів морської піхоти та корабельного складу), зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів, льотчик-оператор та льотчик-штурман вертольоту, кінолог і старший кінолог тощо», — сказано у повыдомленні.

👩‍✈️Відтепер жінки і чоловіки військовослужбовці #Нацгвардія можуть займати однакові посади. Раніше існував окремий…

Опубліковано Національна гвардія України Четвер, 10 травня 2018 р.

Відтепер жінки-військовослужбовиці не будуть зараховуватися до штату на посади «швачок» та «кухарів», при цьому виконуючи обов’язки снайперів, водіїв, розвідників. При цьому жінок закон тепер не відокремлюватиме від чоловіків. Про це йдеться у наказі «Про внесення змін до наказу МВС від 16 березня 2017 року № 234»:

«Відповідно до пункту 3 глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», з метою встановлення єдиного обліку особового складу та впорядкування переліку посад, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Національної гвардії України, НАКАЗУЮ:

1. Унести до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 16 березня 2017 року № 234″Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовців-жінок і тарифних переліків вищезазначених військовослужбовців, військових посад Національної гвардії України, які в мирний час можуть заміщатися цивільними особами (на умовах строкового трудового договору), та порядку заміщення в мирний час окремих військових посад у Національній гвардії України цивільними особами (на умовах строкового трудового договору)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 квітня 2017 року за № 455/30323 (далі — наказ МВС № 234), такі зміни:

1) у заголовку наказу слова «, військовослужбовців-жінок» виключити;

2) у підпункті 2 пункту 1 слова «з урахуванням тих, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок,» виключити.»

Ознайомитися зі змінами до наказу МВС можна за посиланням. Нагадаємо також, що у грудні 2017 року було скасовано наказ №256  з «Переліком важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок».

Фото: Сергій Бобок

— Читайте також: Евгений Платон: «Защищать страну — норма для мужчин. А женщина берет оружие, когда становится совсем плохо»