Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

06.04.2023

Згідно з новим звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно кожен шостий дорослий в усьому світі протягом життя стикався з безпліддям. Глобальний показник безпліддя становить 17,5%.

Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я.

Відмінності між рівнем економіки були незначними: у країнах із більш високим рівнем доходу рівень безпліддя становив майже 18%, а в країнах із низьким і середнім рівнем доходу — майже 17%.

Читайте також: Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження

«Сама частка постраждалих вказує на необхідність розширити доступ до допомоги від безпліддя та забезпечити, щоб це питання більше не залишалося поза увагою в дослідженнях і політиці в галузі охорони здоров’я», — зазначив генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Аданом Гебрейесус.

Наразі у більшості країн лікування безпліддя здебільшого оплачують самі пацієнти. Високі витрати часто перешкоджають людям отримати доступ до лікування або, навпаки, можуть призвести до бідності внаслідок звернення за лікарів, наголосили у ВООЗ.

Читайте також: В Україні 90% підлітків хочуть бути корисними під час відбудови країни — дослідження

Автори звіту проаналізували глобальну та регіональну поширеність безпліддя шляхом вивчення досліджень з 1990 по 2021 рік.

Читайте також: Українські дівчата-підлітки не говорять з батьками про жіноче здоровʼя — дослідження

Пошук виявив 12 241 запис потенційно релевантних досліджень у всьому світі. Перевірка цих записів призвела до відбору 133 досліджень, які були включені в аналіз для звіту. З них були використані відповідні точки даних для створення об’єднаних оцінок поширеності безпліддя.