Вони змінюють світ та будують свідоме суспільство: кращі фільми про вчительок, які надихають, мотивують та вражають

01.10.2023

1 жовтня 2023 року в Україні відзначається День працівників освіти. У цей день школярі та їхні батьки передають вітання, а також дякують за важку і таку важливу працю. 

Бути вчителем — високе покликання, адже не кожна людина готова присвятити своє життя іншим. Праця вчителя нелегка: це постійні відповіді на тисячі запитань, гори прочитаної літератури, кілограми зошитів та пошук досконалості у всьому. Проте це не все, що робить вчитель. Він робить набагато більше, ніж можна уявити. Можна сказати, що це «друга мама», тільки в школі. Попри свою зайнятість вона знаходить сили та час нас надихати.

Читайте також: 

Саме про таких вчительок наша добірка! Про тих, які не бояться труднощів, які надихають, дають надію, закохують в знання, та роблять світ кращим.

ТОП-6 фільмів про талановитих вчительок, які надихають та мотивують до кращого життя

Небезпечні думки

Dangerous Minds, 1995

Фільм «Небезпечні думки'», знятий за романом Луан Джонсон «Мій загін не робить домашнє завдання», проклав шлях в «шкільних джунглях». Стрічка разом з Мішель Пфайффер були номіновані на Премію MTV в 1996 році, а сингл Куліо «Gangsta’s Paradise» залишився хітом на багато років.

Сюжет: Луанн Джонсон після розлучення влаштовується викладачем в коледж. Проте, познайомившися з класом, в якому їй належить працювати, Луанн вирішує негайно піти. Її учні, схожі на запеклих головорізів, небезпечні та не хочуть навчатися. У Луанн твердий характер і вона не готова відступати. До того ж вона служила в елітних частинах морської піхоти, і навички армійської служби можуть дуже стати в пригоді. Вона поступово заволоділа увагою учнів і стала їхнім променем світла.

Вільні письменники

Freedom Writers, 2007

Чудова, захоплююча та повчальна драма про учнів та вчителів, заснована на реальних подіях. «Вільні письменники» – це розповідь про надію, яка існує завжди, навіть тоді, коли здається, що майбутнє уже вирішено і нічого змінити не можна.

Читайте також: Як мотивувати себе? ТОП-10 надихаючих фільмів, які варто подивитися всією сім’єю: трейлери

У центрі сюжету знаходиться молода вчителька Еріл Груел, яка нещодавно прийшла працювати у нову школу. У неї були великі плани на професійний розвиток, бо вона вірила, що зможе не лише вчити дітей, а й розвиватись сама, отримувати досвід. І вийшло дійсно так, от тільки не про такий досвід героїня мріяла. Їй дістається клас із важкими підлітками – школярі без амбіцій та прагнень. Керівництво навчального закладу розуміє, що у майбутньому на випускників очікує низькооплачувана робота або тюремне ув’язнення. Молода вчителька має намір змінити долю вихованців. Еріл особистим прикладом показує, що будь-яка людина здатна досягти більшого!

Музика серця

Music of the Heart, 1999

Фільм «Музика серця» – це незабутня історія, знята режисером Веслі Муром, яка розриває душу на крижані шматки й заплутує серце в найрізноманітніших почуттях. Цей надзвичайно кінематографічний шедевр надихає глядачів на стежку внутрішнього самовідкриття через музику, яка торкається найтонших струн душі кожної людини.

Читайте також: Хоче поневолити або знищити людство: найкращі фільми про небезпечний штучний інтелект

Сюжет: талановита вчителька вузлової навички гри на скрипці Берта Гуменсон залишається одна з двома дітьми. Чоловік їх покинув. Світ жінки впав, він перетворився на справжні руїни. Роберта, як і більша частина дружин, пожертвувала для чоловіка всім. Після розриву з чоловіком, Роберта прийняла рішення жити лише за своїми правилами, не допускати абсолютно нікого в особисте життя. Вона разом з дітьми переїхала в район, який вважається самим неспокійним у всій Америці — це Східний Гарлем. Жінка знаходить своє натхнення — її рятує музика, вона допомагає забути про все. Роберта стала викладати музику. А ще їй вдається робити те, що до неї ніхто не міг зробити. Музика — її порятунок, лише з нею вона може бути щирою і відкритою, музика допомагає відірватися від усіх неприємностей в реальності.

Учитель англійської

The English Teacher, 2012

«Учитель англійської» — це чарівна комедія, знята з надзвичайною майстерністю і сповнена сміху та емоцій. Цей фільм розповідає про життя Лінди Сінглтон, яка працює вчителем англійської мови в невеликому містечку Мартенс Ліс. Лінда — це вчителька, яка живе у власному світі класики та літератури, і мріє про велике творче визнання у своєму розумному середовищі.

Читайте також: Найкращі фільми про сильних жінок, які вражають своєю наснагою

Події фільму починаються з появою колишнього учня Лінди, Джейсона Шерідана, який став успішним драматургом у Нью-Йорку. Він повертається до рідного міста з метою представити свою нову п’єсу «Дитина». Лінда радіє зустрічі зі своїм колишнім учнем і вирішує допомогти йому реалізувати його творчий потенціал. Підступність комедії полягає в її розкішному гостросюжетному сюжеті, сповненому непередбачуваними поворотами подій.

Посмішка Мони Лізи

Mona Lisa Smile, 2003

«Посмішка Мони Лізи» — фільм про спроби сміливої ​​викладачки йти проти системи й виховувати у своїх студенток віру у світле майбутнє. Це дуже естетичне і жіноче кіно, а ще, як не дивно, актуальне, оскільки дотепер нам невпинно нав’язують думку, що щастя жінки в малому і зводиться воно до обручки.

Читайте також: Прозорість емоцій: фільми, в яких розкриваються тяжкі стосунки матері й доньки

Сюжет: 1953 рік. Американський жіночий коледж, звідки випускаються на диво освічені й елегантні дами, правда тільки для того, щоб стати комусь гарною дружиною. Але все змінюється, коли в коледжі з’являється викладач історії мистецтв Енн Уотсон (Джулія Робертс). Новими думками й висловлюваннями, власним прикладом вона показує своїм юним протеже, що світ не зійшовся клином на шлюбі й материнстві, що жінка – теж людина і має своє право на багато речей, але його доведеться ще домогтися.

За шкільною дошкою

Beyond the Blackboard, 2011

«За шкільною дошкою» режисера Джеффа Блекнера — це американський фільм, який належить до жанру драми та сімейного кіно. Фільм подає важливий і ніжний портрет наполегливості, віри та взаємопідтримки.

Читайте також: Кохання на передовій: найкращі фільми про любов до військових

Сюжет: фільм розповідає історію молодої учительки Шей Пірс, яка приходить на заміну в школу, де немає вчителів. Попри внутрішні сумніви й великі проблеми особистого життя, вона не впадає у відчай, а намагається зробити все можливе, щоб допомогти своїм учням. Вона шукає креативний підхід до навчання та знаходить спільну мову зі своїми учнями, які мають різні проблеми та виклики у житті.

Новини партнерів