Все так і було: 7 книжок про виняткові життя

Усі персонажі - невигадані

10.06.2019

Реальні події та реальні персонажі зазвичай роблять будь-яку книжку чи фільм більш привабливими для аудиторії. Адже всі ми трішечки любимо підглядати за життями інших. Спеціально для нишпорок рекомендуємо сім книжок, в яких все майже так, як відбувалось насправді.

Записки для молоді. Про написане і пережите

Кларісе Ліспектор, «Видавництво Анетти Антоненко»

Кларісе Ліспектор — культова авторка з Бразилії, чаклунка у літературі, чий стиль зачаровує і не схожий ні на що з того, що ви читали раніше. Тим більш цікаво дізнатися, що сама Ліспектор пише про письменство і своє життя, про магію слова і про коріння творчості, яке проростає з самої душі автора.

Хіпі

Пауло Коельйо, «Клуб сімейного дозвілля»

Коельйо — один із найпопулярніших авторів у світі. Й це не дивно, бо людина він зовсім непересічна, погодьтесь: у 17 років він був пацієнтом психіатричної лікарні, потім став хіпі, заснував підпільний журнал «2001», у якому обговорювалися проблеми духовності, був звинувачений у підривній антиурядовій діяльності, за що тричі був заарештований і підданий катуванням. Згодом він стає безробітним та вирішує подорожувати. В Амстердамі натрапляє на католицький орден RAM, створений у 1492 році. Тут Пауло навчився розуміти мову знаків, а після подорожі по шляху прочан до Сантьяго-де-Компостелла пише свій перший роман. А потім — і другий, відомий на увесь світ «Алхімік». І от, цей цікавий автор пише нову історію: історію свого становлення, яке проходило таємничими і дивними шляхами.

Батько

Міленко Єргович, «Книги — ХХІ»

Боснійський і хорватський письменник Міленко Єргович розповідає про історію своїх стосунків з батьком через призму історії Балкан. Провина і відповідальність, авторитети і спадковість, традиції і реалії часу роблять наші життя і наші почуття частиною великої Історії, яка багато чого може пояснити про вчинки наші і наших рідних, але не повернути час, щоб сказати чи почути «я люблю тебе».

Наречена Шульца

Аґата Тушинська, «Книги — XXI»

Бруно Шульц помер від кулі німецького офіцера у Дрогобичі. Ще за життя він став відомим польським письменником, твори якого ставлять поряд із творами Пруста й Кафки, він міг би написати набагато більше, якби не нацизм, якби не нагла смерть у єврейському гетто. Ця книжка присвячена його нареченій — витонченій Юзефіні Шелінській, гімназійній вчительці та поціновувачці літератури, яка прагнула бути музою й ангелом-хранителем Бруно. Офіційно побратися вони не могли, оскільки вона була католичкою. Таким чином вона назавжди залишилась його нареченою і багато років карала себе за те, що не зуміла врятувати свого коханого від загибелі. Кохання, смерть, література, безумство світу й крихкість людського життя — от про що ця книжка.

Коротка історія семи вбивств

Марлон Джеймс, «Видавництво Старого Лева»

Хто і навіщо намагався вбити «Короля реґі» Боба Марлі? Його рідний острів Ямайка у 1976 році перебував на порозі громадянської війни, а сам співак готувався дати великий концерт за мир, щоб зняти напругу в суспільстві. Але чомусь хтось став на заваді його планам. Довгі роки світом ходили чутки про цей замах. Аж поки ямайський автор Марлон Джеймс не взявся інтерпретувати події у романі, що здобув Букерівську премію 2015 року.

Анна і король Сіаму

Марґарет Лендон, «Фабула»

Книжка ця, у екранізації якої головну роль зіграла чудова Джоді Фостер, заснована на реальній біографії Анни Леоновенс, англійки, яка була наставницею 38 дружин і незліченної кількості дітей короля Сіаму Монгкута. Їй доводиться нелегко, адже прищепити досягнення західного гуманізму при дворі нічим не обмеженого східного владики — нелегке завдання. У цей же період зріє політична змова, і для того, щоб запобігти суспільному вибуху, Анні та королю доводиться стати союзниками в боротьбі за порятунок країни. У Таїланді роман й досі перебуває під забороною як такий, що розкриває таємниці королівського двору.

Щоденник наркомана

Алістер Кроулі, «Фоліо»

Іноді, читаючи великих містиків та езотериків, дивуючись їхнім химерним роздумам та ідеям, ми в глибині душі формулюємо не дуже шанобливе питання: «Що вони там курять?» Життя поета і мага, альпініста, астролога, шахиста й письменника, засновника релігійної філософії Телеми, як випливає із назви його автобіографічного твору, таки пов’язане з певними речовинами. Але воно все одно таке незвичайне, що після першого видання у 1922 році книжку перевидавали понад 40 разів.

— Читайте також: Гедонізм у маси: 7 книжок про задоволення