Міні та Еко: 7 книжок для спрощення життя

Коли менше — насправді більше

01.07.2019

Бути свідомими щодо оточуючого нас світу — означає бути більш уважними, присутніми у теперішньому моменті, а значить — бути щасливішими. Які навички допоможуть раціонально підходити до життя? Розкажуть ці розумні книжки.

Лаґом. Шведські секрети щасливого життя

Лола Екерстрьом, «КМ-Букс»

Лаґом — це не просто слово, це сама суть того, що означає бути шведом та жити, як швед. Це таємниця, в якій криється пояснення шведського стилю життя, що характеризується соціальною свідомістю, помірністю та цілісністю. Якщо випарити справжню сутність лаґому до його істинної суті, то він означатиме прагнення ідеальної рівноваги у житті, яка, при застосуванні до всіх його аспектів, може навчити нас діяти природним способом, що не вимагає надприродніх зусиль.

Невимірне. Великий вплив маленьких змін

Марґарет Геффернен, «Віват»

Робота — те місце, де ми проводимо більшу частину нашого часу й наше задоволення робочим процесом, плідна співпраця з колегами — невід`ємна частина щасливого життя. Популярна спікерка TED присвячує цю книжку силі дрібних щоденних думок і звичок, які ведуть до зростання й підтримання бізнесу. На поступальний розвиток впливає все: те, як ми говоримо, слухаємо, сперечаємося, думаємо, бачимо. Варто змінити не так багато у наших звичках і отримати дійсно вражаючий результат.

Радощі мінімалізму. Як позбутися зайвого, привести життя до ладу та зробити його простішим

Френсін Джей, «КМ-Букс»

Про переваги стриманості красномовно говорять культури деяких успішних країн, наприклад, принцип «лаґом» лежить в основі шведського щастя. Чому б і нам, принаймні в індивідуальному порядку, не прийняти філософію мінімалізму, щоб жити без марних очікувань, бездумних видатків, гонитви за атрибутами статусу, яка псує стосунки з близькими та позбавляє справжніх радощів? Експертка з прибирання Френсін Джей розповість про те, як позбутись зайвого та отримати змістовніше та більш радісне життя.

Коли менше — насправді більше

Джошуа Беккер, «Рідна Мова»

Джошуа Беккер — один з найвпливовіших представників руху мінімалістів, засновник сайту «Шлях до мінімалізму», пропонує прості кроки до усвідомленого щасливого життя без зайвих речей. Він розповідає про те, як обходитися меншою кількістю речей і відчувати натомість більше задоволення.

Дім — нуль відходів

Беа Джонсон, «Рідна мова»

Всесвітньо відома спікерка розповідає про п’ять правил дому без відходів. Перше — відмовитися від речей, які нам непотрібні. Друге — зменшити використання речей, яких ми все ж потребуємо. Третє — заново використовувати те, що ми споживаємо. Четверте — переробляти сміття, яке залишилося після виконання перших трьох умов. П’яте — віддавати на компост те, що може розкластися. Якщо виконувати це, можна зменшити свої відходи до однієї банки на рік. СлабО?..

Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди

Марі Кондо, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Ви поки не уявляєте собі, що значить не просто прибрати в хаті, а позбутися мотлоху, який душить і не дає жити — раз і назавжди. Марі Кондо — культова авторка, і її метод змінив життя багатьох людей по всьому світі. Звісно, краще не купувати мотлоху взагалі, але якщо вже маєте захаращені комори, балкони та шафи, то Марі Кондо навчить вас сортувати, викидати та упорядковувати речі, не нагромаджуючи непотрібного. Її метод допомагає впорядковувати життя, не тільки полиці.

Іскра радості. Ілюстрований майстер-клас з організації простору та прибирання

Марі Кондо, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Для тих, хто вже ознайомлений з «теоретичною частиною» методу Кондо, є «практичний посібник»: ілюстрований майстер-клас з організації простору та прибирання. Марі Кондо не наполягає на тому, щоб викинути все, але вона за те, щоб залишити тільки найулюбленіше. Те, що запалює в вас іскру радості.

—  Читайте також: Beautiful Places: 7 романів з найчарівніших куточків світу