Втратила батька та отримала поранення: історія порятунку 12-річної дівчинки з Маріуполя

Наразі дівчинка перебуває на лікуванні в «Охматдиті». Її чекає тривале лікування

У столичній лікарні «Охматдит» перебуває 12-річна Кіра Обедінська з Маріуполя. Дівчинка отримала осколкове поранення у вухо, коли підірвалась на міні у спробах втекти з міста. За декілька днів до того її батька прицільно вбили окупанти.

Історію дівчинки розповіли у лікарні.

Кіра втратила маму у ранньому дитинстві — жінка померла через два тижні після народження дитини. Тож Кіру та її старшу сестру виховував батько. Старша сестра Кіри рік назад поїхала до Польщі на навчання. З того часу дівчата не бачилися.

Війна застала Кіру у рідному Маріуполі. У перші дні війни Кіра жила з дідусем, але її тато — колишній капітан збірної України з водного поло Євген Обедінський — забрав її додому. Кіра з татом та його дівчиною Анною утрьох ховалися у квартирі, а коли обстріли посилювалися, то періодично бігали в інший будинок. Власники залишили ключі та дозволили ховатися. Там була пічка. Можна було зігрітися та приготувати якусь їжу. За водою тато ходив сам, Кіру з квартири не випускав. Лише один раз вона виходила на вулицю, але гратися дівчинці зовсім не хотілося.

Кіра з дідусем. Фото: НДСЛ «Охматдит»

Мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, щоб під час бомбардування можна було швидко не допустити пожежі. Кожні дві години чергувало двоє людей. Вони мали повідомити, якщо десь траплялося загоряння.

17 березня почався черговий обстріл. На чергуванні в той момент був тато Кіри разом зі своєю дівчиною Анною. Пара перебувала на балконі восьмого поверху. Саме тоді у чоловіка поцілили окупанти. Євген загинув, Анна залишилася жива.

Кіра залишилася з Анною, але відтоді вони постійно знаходилися у підвалі.

25 березня Кіра і Анна вирішили пішки тікати з Маріуполя. З ними були ще п’ятеро дорослих та дітей. Також до них прибилася велика дворова собака. В якийсь момент одна з дівчаток, подружка Кіри, зачепила на землі розтяжку. Пес взяв на себе весь удар від вибуху та врятував людей. Військові одразу прибігли на звук. Осколки потрапили Кірі у вухо. Все обличчя було у крові. Її з Анною посадили на попутну машину. Так вони потрапили у Мангуш, де їх зустріли окупанти, забрали Кіру та згодом на «швидкій» вивезли у Донецьк, де у лікарні їй дістали осколки з вуха.

Окупанти спершу погрожували дідусю Кіри, що її відправлять в дитячий будинок в Росії, але дівчинку вдалося визволити. Завдяки домовленостям команди президента Зеленського дідусь з Києва поїхав на поїзді до Польщі, далі літаком – до Туреччини, звідти ще один літак до Москви, з Москви потягом у Ростов, з Ростова на машині у Донецьк.

Наразі дівчинка перебуває на лікуванні в «Охматдиті». Її чекає тривале лікування. Лікарі кажуть, що Кіра посміхається та не відпускає від себе дідуся, щоб більше ніхто не міг її викрасти. Також Кіра забрала та берегла всі ці дні мобільний телефон батька. Вона і зараз тримає його як скарб та нікому не віддає. Це єдине, що залишилося у неї від тата.