#WithYou: У Японії жертви сексуального насилля висловилися проти виправдань ґвалтівників

Люди вимагають реформ

12.06.2019

Цього тижня жертви сексуального насильства та домагань, а також їх прибічники, провели акції протесту у 9-ти містах Японії. Люди вважають, що рішення суддів, які нещодавно винесли кілька виправдувальних вироків чоловікам, підозрюваним у зґвалтуваннях, є антиконституційними. Активісти вимагають від влади реформувати закон про боротьбу зі зґвалтуваннями. Про це повідомляє Reuters.

Тримаючи квіти і плакати з гаслами #MeToo, #WithYou, у Токіо, Саппоро, Осаці, Фукуоці та ще 5-х містах жертви сексуальних домагань та насильства нарешті висловлюються. Справа в тому, що в Японії тільки 2,8% людей, які пережили зґвалтування, звертаються до поліції. А згідно даним звіту урядового бюро із питань гендерної рівності за 2017 рік, 60% жінок, яких змусили до сексу, тримають цю інформацію при собі.

«Якщо ми почнемо говорити «ні» сексуальному насильству і кожна виступимо зі своєю промовою, сподіваюся, що цей закон, безсумнівно, буде змінено», — сказала Місан Івата, яку зґвалтували просто у натовпі на станції метро в Токіо. «Підвищувати голос — це страшно. Але почувши наші голоси, суспільство і політики мають вжити заходів».

Зазначений вище закон було переглянуто у 2017 році — через 100 років після його прийняття. Але, на жаль, реформи не торкнулися таких спірних моментів, як відсутність опору з боку жертв. Адвокати неодмінно мають довести у суді, що жертви були «нездатні чинити опір». Інакше, секс не вважатиметься примусовим.

Однак деякі жертви сексуального абьюзу кажуть, що буквально застигали від страху. І це теж нормальна реакція на неадекватні дії, так само, як крики, боротьба, втеча. І якщо сталося так, що вони промовчали, це не означає, що вони дали згоду на секс.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: Франческа Меландрі: «Жінка не відчуває дискримінації, доки «знає своє місце»