WoMo-книга: Довідник (не)молодого батька

Арт-бук про тягар та щастя батьківства

Гарним батьком ніхто не народжується, але ним стають. У арт-видавництві «Чорні вівці» вийшла двомовна книжка політолога і телеведучого Пітера Залмаєва, у якій, за допомогою дотепних ілюстрацій Каті Слонової, подано ті нечисельні, але фундаментальні принципи, які зроблять виховання дитини успішною та улюбленою справою. У ексклюзивному інтев`ю для WoMo автор розповідає про свій батьківський досвід та ідею книжки.

Чому прийшло бажання поділитися батьківською мудрістю?

Історія з виникненням ідеї книжки проста: гуляючи карпатськими стежками минулого літа, моя дівчина заспокоювала сина, який плакав. В цей час я йшов позаду і примовляв: «Ольго, діти — це складно!», «Ольго, діти плачуть!», «Діти хворіють!» і таке інше. Після чого Ольга заявила мені: «Якщо ти вже такий розумний, то може й книгу про дітей напишеш?» Я сказав: «Книга так книга!» І ось ви вже тримаєте її в руках.

Хто має прочитати книжку?

Прочитати її можуть геть усі: й малі, й дорослі. Можливо, текст не буде цікавим зовсім маленьким дітям, а ось ілюстрації у виконанні Каті Слонової, з якою ми втілили вже другий спільний проект, мають властивість передавати меседжі на різних частотах сприйняття. Іноді, дивлячись на одну картинку, ти бачиш щось одне, придивляєшся — і з посмішкою помічаєш щось інше. У цьому і полягає цінність цього art book, не кажучи вже про місткий мінімальний текст, який не може не потішити сучасного, завжди заклопотаного читача. Як сказав мій колега, журналіст та письменник Сергій Лойко: «Неймовірна книга для дітей та дорослих. Я прочитав її швидше, ніж скінчилось наше рукостискання. Геніально!».

Чому важливо, щоб батьки засвоїли те, що написано в книзі?

В своєму мінімалізмі ця книга намагається наблизитися до істин батьківського досвіду у форматі буддійського дзен коану, тобто коли нема чого ані додати, ані відняти. Через різноманіття часів, народів, ситуацій, переданих ілюстраціями, до читача доноситься ідея про універсальність тягаря та щастя, яким наділені усі ми, учасники процесу продовження роду: мами, тата, діти. Усі 15 розділів книги — це максимально короткі тези про батьків та дітей, з якими просто неможливо сперечатися, враховуючи їхню непохитність, та одночасно, які ми так часто забуваємо або ігноруємо.

  • Ціна книги: 150 грн
  • Де придбати: books-xxi.com.ua

Підготувала Тетяна Гордієнко

— Читайте також: WoMo-книга: Принцеса + принцеса