WoMo-книга: Гендер для всіх. Виклик стереотипам

Исследование Тамары Марценюк о тех проблемах, которые потенциально могут затронуть каждого

Вопреки распространенному мнению, гендерные вопросы — не только и не столько о феминизме, они гораздо глобальнее и потенциально могут касаться каждой женщины, да и мужчин тоже. Поэтому книга гендерной экспертки, социологини Тамары Марценюк «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» рассчитана на широкую аудиторию.

Эта книга — продолжение курса «Жінки і чоловіки: гендер для всіх» Тамары Марценюк, запущенного на образовательной платформе «Прометеус» в октябре 2015 года. За это время на курс зарегистрировалось около 6 тысяч человек, а сертификаты о его успешном окончании получили более 700 слушателей.

∗∗∗

«Навіть на рівні хобі існує стереотип, що шахи — чоловіча справа. Уявлення про цей вид спорту в багатьох асоціюються зі спогадами, де у дворі за столом чи у парку на лавочці дідусі, а не бабусі, грають у шахи.

Одна з об’єктивних причин нижчих досягнень жінок у шахах — те, що жінки набагато пізніше за чоловіків почали професійно займатися цією грою. Перший міжнародний професійний шаховий турнір серед чоловіків пройшов 1857 року, тоді як жіночий — лише 1927-го. Перша чоловіча шахова олімпіада відбулася 1927 року і проводилася регулярно кожні два роки (крім великої перерви на Другу світову війну). Перша жіноча шахова олімпіада відбулася лише 1957 року, наступні такі змагання проводилися з різною періодичністю — 2, 3, 6 років — аж до 1976 року, коли Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) постановила проводити їх разом із чоловічими в одному місці що два роки».

В книге «Гендер для всіх. Виклик стереотипам», которую выпускает издательство «Основы», обсуждаются не только разнообразные стереотипы, сужающие круг возможностей девочек и мальчиков с раннего возраста, но и понятие гендера вообще, гендерное неравенство на рынке труда и в политике, гендерно обусловленное насилие и дискриминация женщин. «Книга називається «Гендер для всіх», а не, наприклад, «Гендер для чайників», бо розрахована на досить різну цільову аудиторію — людей, які мало що знають про гендерну тематику, і для тих, які непогано розбираються — на мій погляд, усі зможуть знайти для себе щось цікаве. Думаю, що учнівство старших класів теж уже може почати більш фахово знайомитися із рівними правами і можливостями, адже уміти критично мислити — корисна річ», — говорит Тамара Марценюк.

Стоимость: 100 грн.

Где найти: Издание выходит в продажу 11 апреля, предзаказ открыт на сайте «Основ».

— Читайте также: WoMo-книга: Майя та її мами