WoMo-книга: Проби ясномислення

Есеї про владу, гроші та людей епохи постправди від Олени Дерев`янко

01.10.2019

Видатним людям притаманно віддавати. Йдеться передусім про їхній досвід критичного та творчого мислення, який є рушійною силою змін у суспільстві. Саме тому ця книга must read для тих, кому важливо мислити ясно та якісно.

Олена Дерев’янко відома у бізнес-сфері насамперед як PR-гуру. Вона керівний партнер Агенції PR-Service, віце-президент Української PR-Ліги, доктор економічних наук, сенатор Економічного сенату ЄС, експерт-репутолог, політичний консультант, колумніст та письменниця-публіцистка. Перед нами книга, яка допомагає почати бачити точно та мислити ясно, що дасть нам змогу змінити наше сприйняття реальності.

Про що книга

Двотомник «Есеї про владу, гроші та людей епохи постправди» вийшов друком у видавництві «Саміт-книга». Це збірка аналітичних матеріалів непересічної глибини та незаангажованості, написаних у різні роки для авторитетних українських видань. У часи, коли «кожен з нас — президент», важливо навчитися розуміти не лише, як працює наша політика, а й як вона має працювати. Не тільки, якими повинні бути лідери країни, а й ким вони були за часів незалежності. Важливо усвідомити, який шлях вони пройшли насправді. Це нелегко, зважаючи на повсякчасні корекції минулого, проте авторці вдалося продемонструвати справжню свободу мислити. Політика, дії влади, дійсні та приховані цілі можновладців, механізми просування певних ідей серед людей — це головні теми книги. Але вона не залишає поза увагою іншої теми — стосунків в епоху постправди, впливу абсолютної відносності на те, як ми почали ставитися до наших близьких і далеких. Не оминула Олена Дерев`янко і «жіночого питання»: чи заслуговує взаємна підтримка жінок на іронію, яку часто чути у словосполученні «жіноча солідарність», чи потрібні нам жіночі квоти у політиці, яким є жіноче обличчя українського бізнесу?

Чому її важливо читати

Суспільний договір, теорію якого розробив Руссо, — основа права держави на владу. Ми віддаємо частину своїх свобод державі в обмін на безпеку. Проте чи не закриваємо ми очі на зловживання влади? Чи не занадто легко віддаємо наші права заради безпеки, яку, до речі, так і не отримуємо? Особиста відповідальність кожного на своєму місці — справедливий меседж останніх років, але не забуваймо, що кожен окремо і всі ми разом не можемо взяти на себе функції держави. Це означає, що нам потрібно бачити ситуацію у владі без фільтрів.

Для кого книга

Книгу вподобає найширше коло читачів: від зацікавлених аналізом суспільно-політичних тем до поціновувачів якісної публіцистики, адже оригінальність погляду і детальна аргументація — характерні ознаки стилю Олени Дерев’янко.

 

Ціна: 380 грн. в паперовій версії, 90 грн. — в електронній версії

Де придбати: sbook.com.uayakaboo.ua