WoMo-книга: Рослинний парадокс

Війна зіркових дієтологів проти помідорів

Відомий американський кардіолог Стівен Ґандрі, автор книги The Plant Paradox («Рослинний парадокс»), яка вже стала бестселером у США, розгорнув справжню війну з томатами. Його наукове дослідження викликало такий резонанс серед лікарів і пацієнтів, що книга одразу була перекладена в багатьох країнах Європи та Азії – нарешті її можна буде прочитати українською завдяки видавництву BookChef .

Більшість з нас вже чули про клейковину (глютен) – протеїн, знайдений в пшениці, який здатний викликати запалення в організмі. Американці витрачають мільярди доларів на безглютенові дієти, щоб захистити своє здоров’я. Але що, якщо корінь проблеми полягає не в цьому? У «Рослинному парадоксі» доктор Ґандрі науково доводить, що клейковина – це всього лише один з поширених високотоксичних рослинних білків – лектинів. У свою чергу лектини виявлені не тільки в зернах пшениці, але і в «безглютенових» харчових продуктах (багатьох фруктах, овочах, горіхах, бобових та молочних продуктах), які більшість з нас вважають здоровими. Цей білок, що міститься в насінні, зернах, шкірці, коренях та листках рослин, був створений природою, щоб захистити ці продукти від хижаків (включаючи людей). Як тільки ці продукти потрапляють в організм, миттєво починаються хімічні реакції, які призводять до збільшення ваги та погіршення стану здоров’я.

На думку доктора Ґандрі, дієта без лектина здатна впоратися із зайвою вагою, так як цей білок у тому числі сприяє накопиченню жиру. За словами каліфорнійського доктора-науковця, цей білок не сприяє, але посилює недоумство, облисіння, вугровий висип, анемію і навіть синдром хронічної втоми. Можливо, ви думали, що депресії і відсутність сил пов’язана з вашим керівником-тираном? А, ні – це помідор-тиран!

Гарна новина для тих, хто насправді стурбований анти-помідорними санкціями. Помідори все-таки можна допустити до столу — досить зняти з них шкірку, адже саме в ній міститься найбільше лектину. А ось другому після помідорів «рекордсмену» із вмісту лектину — кукурудзі — нічого не допоможе. Про неї доктор Ґандрі пропонує зовсім забути. У своїй книзі він пропонує прості хитрощі, які кожен з нас може використовувати, щоб уникнути попадання лектинів в організм:

  • Очищайте свої овочі від шкірки. Більшість лектинів міститься в шкірці та насінні рослин.
  • Купуйте фрукти в сезон. Фрукти містять менше лектинів, коли дозрівають, тому вживання яблук, ягід та інших фруктів на піку стиглості допомагає звести до мінімуму споживання лектинів.
  • Змініть коричневий рис на білий. Цілісні зерна та насіння з твердими зовнішніми покриттями розроблені, щоб викликати травний дистрес.

Уже в лютому 2018 року видавництво BookChef представить вашій увазі книгу «Рослинний парадокс», де ви зможете познайомитися з повним списком продуктів, що містять лектини, вивчити прості замінники для кожного етапу плану детоксикації, а також дізнаєтесь дуже смачні рецепти без лектинів.

Де знайти: bookchef.com.ua

Вартість: 170 грн (до 12 лютого 153 грн).

— Читайте також: Forever young: Что есть, с кем жить, чтобы встретить 100-летний юбилей в отличной форме