WoMo-книга: Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків

Гендерне виховання в дії

Книжки для дітей про видатних особистостей — це майже завжди вдалий вибір. Майже — тому що нерідко автори «забувають» про видатних жінок або обмежуються класичними історичними персонажами, або включають недостатньо наших, українських діячів. У видавництві #Книголав виходить книжка про 50 видатних українських жінок, у тому числі — наших сучасниць. Ми дуже на неї чекали.

Авторами книги стали відомі українські письменники: Марк Лівін та Катерина Бабкіна, а чудове оформлення книги виконали ілюстраторки: Анна Сарвіра та Юлія Твєрітіна. Книга вийшла за підтримки Уряду Канади та ГО Internews.

Невеликі, художньо і доступно для дітей написані історії розповідають про досягнення наших науковиць, літераторок, спортсменок, мисткинь, волонтерок, громадських діячок та ін.

Місія книги в першу чергу соціальна, адже перший наклад буде безкоштовно розповсюджуватись у шкільні та дитячі бібліотеки, дітям із сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО та через волонтерські організації.

Катерина Бабкіна, письменниця, поетеса, одна з авторів книги «Сила дівчат»:

«На жаль, більшість героїнь цієї книги здобули свій фах та змінили свій не завдяки, а всупереч — обставинам, традиціям, ставленню. Ніякої праці, ніякої творчості не буде забагато, щоб це змінити. Кожна дитина має прочитати смішні, прості та щирі історії про чудесних українок, так, як весь світ читає книжку чудових дівчат Елени Фавіллі та Франчески Кавалло «Казки на ніч для дівчаток-бунтарок» — саме вона нас надихнула. Я наполягла на назві «Сила дівчат», хоча в цілому світі це дуже поширений і банальний мем — girl power. А в нас і мему такого навіть нема, от скільки праці ще попереду!»

— Читайте также: WoMo-книга: Це зробила вона