WoMo-книга: Як я дорослішаю. Посібник для дівчат

Цитати з книжки

Тільки-но дитина трохи підростає, вона з цікавістю починає пізнавати світ навколо себе, предмети і поняття, взаємозв’язок подій і явищ. І завдання батьків — всіляко стимулювати допитливість малюка. Адже чим більше питань він ставить — тим більше спектр його інтересів і ширше його кругозір. Але найцікавіше і захоплююче починається коли дівчинка дорослішає і вступає в перехідний вік. З іншого боку, бентежно і навіть трохи страшно: як все буде відбуватися, чого очікувати і як з усім впоратися.

Виникають питання:

  • коли я буду носити перший ліфчик,
  • чому з’являються прищі,
  • як відчувати впевненість в собі,
  • як буде змінюватися моє тіло,
  • що таке «місячні»,
  • що таке секс,
  • звідки беруться діти
  • і багато, багато інших.

Книга Аніти Найк  «Як я дорослішаю. Посібник для дівчат» українською мовою допоможе дівчинці підготуватися до підліткового віку і впоратися з усіма проблемами, які можуть виникнути. Завдяки великій кількості яскравих і барвистих ілюстрацій, доступній формі викладу вона зможе зрозуміти, як влаштований її організм, які зміни її чекають в найближчі кілька років, дізнається краще саму себе.

А ще на сторінках книги вона знайде безліч корисних порад і підказок.

Книга Аніти Найк «Як я дорослішаю Посібник для дівчат» від видавництва «Книголав» — це відмінний подарунок для дівчинки від 8 років, вона стане її настільною книгою протягом декількох років.

Над адаптацією української версії працювали експерти з сексуальної освіти і гінекології: Наталія Силіна та Юлія Ярмоленко.

В кінці книги є словничок з найбільш згадуваними термінами, а також інформація з переліком корисних сайтів і контактів.

Цитати з книжки

Перехідний вік
У найближчі кілька років твоє тіло помітно зміниться — і всередині, і зовні. Перехідний вік — час, коли дівчинка перетворюється в дівчину. Це природний процес. Може бути, поки тобі дещо незрозуміло, але скоро ти дізнаєшся…

Співчуття
У перехідному віці доводиться важко не тільки тобі. Хлопчикам співчуття і розуміння потрібні не менше, ніж дівчаткам. Буде здорово, якщо ти не станеш сміятися над їх ламким голосом, довгими ногами і волосками на підборідді.

Про спорт
Дослідження показують, що в підлітковому віці дівчата уникають спорту. Часто це відбувається тому, що вони соромляться свого тіла і ненавидять переодягатися при інших на уроках фізкультури. Щоб вести активний спосіб життя, зовсім не обов’язково бути капітаном шкільної команди. Просто 30-60 хвилин в день рухайся так, як тобі подобається. Ти можеш їздити в школу на велосипеді, бігати або плавати в басейні — все піде на користь!

Секс
Багато соромляться обговорювати секс і навіть вимовляти це слово. Але взагалі-то для дорослих людей, які люблять і поважають один одного, це абсолютно природне заняття. Але ти не зобов’язана думати про секс, якщо тобі це неприємно.

Особисті кордони
Статеві органи недоторканні, як і все твоє тіло. Ніхто не повинен просити тебе показати їх або дати помацати. На це має право тільки лікар, якщо ти сама до нього звернулася. І ніхто інший не сміє змушувати тебе дивитися на його геніталії або торкатися їх.

Груди
У перехідному віці в молочних залозах можуть виникнути неприємні або хворобливі відчуття. На цьому етапі знадобиться м’який бюстгальтер, який підтримує груди, але не здавлює їх. Він схожий на спортивний топ.

Про автора

Аніта Найк — англійська письменниця, автор 50 книг і мама двох дітей. Аніта веде колонку порад у журналі Woman’s Own і співпрацює з кількома сайтами для батьків, які пишуть про освіту, булінг, статеве виховання та підлітків.

 

 

 

 

Читайте також: WoMo-книга: «Дофамин: самый нужный гормон»