WoMo-знахідка: Інтерактивний посібник із надання першої допомоги «Змінотворець»

Щоб навчити підлітків

13.08.2019

Нещодавно було презентовано навчальний проект «Змінотворець», який представляє собою інтерактивний посібник із надання першої допомоги. Проект, розрахований на підлітків, навчить тому, як можна допомогти людині, що потрапила у складну ситуацію або отримала травму.

Що це?

Проект «Змінотворець» був створений із метою зменшення травматизації підлітків і встановлення довірчих відносин між ними та лікарями. Його ініціаторами стали працівники Центру Здоров’я та Комунікацій та Центру первинної медико-санітарної допомоги в Лиманському районі Одеської області. Отримавши грант від фонду U-lead with Europe, вони створили онлайновий відеопроект для підлітків, який вчить надавати першу допомогу. Через ці відео можна не тільки засвоїти основні правила першої допомоги, а й зрозуміти, що надзвичайні ситуації можуть статися кожного дня.

Як це працює?

«Ми вирішили відійти від стандартних тренінгів та уроків і створити щось максимально інтерактивне для навчання медичним навичкам, — каже Оксана Пастернак, головний лікар ЦЗіК. — Найважливішим для нас було захопити підлітків в процес опікування власним здоров’ям і формування навколо себе безпечного простору. Тому форму подачі ми зробили, в якомусь сенсі, фановою, надавши рис гри».

Меню сайту пропонує обрати будь-яку із декількох локацій — пляж, парк, кафе (далі у кожный з них обігруватимуться травматичні ситуації — людина, яка тоне, яка вдавилася їжею, яка травмувалася, катаючись на роликах, і т.д.). Натиснувши на іконку «пляж», ви запускаєте навчальне відео.

За сюжетом, на березі сидять хлопець і дівчина, раптом вони бачать у воді двох людей — одна кричить і розмахує руками, інша — ледь визирає з-під води. Ролик зупиняється, на екрані з’являється питання: «Хто з них тоне?». Глядачеві слід обрати, навівши курсор на одного із них, і натиснути.

Після з’являється повідомлення, чи правильно ви обрали, і чому. Наприклад, ми обрали хлопця, який не галасував, і це виявилося правильним варіантом, бо у людини, яка тоне, нема сил, щоб борсатися у воді й кричати, адже вона зосереджена на тому, щоб дихати і щоб якомога менше води потрапило їй до рота.

Отже, якщо ви обрали правильний варіант, далі маєте три варіанти надання допомоги — обираєте один із них і отримаєте відповідь, чи правильним є вибір.

Далі герої на березі починають діяти — витягують потерпілого з води, хлопець проводить серцево-легеневу реанімацію, дівчина телефонує до лікарні. Якщо ви обрали правильні варіанти, отримаєте бонуси, якщо обрали неправильний варіант, «Змінотворець» запропонує повернутися до меню і спробувати обрати ще раз.

Втілювали проект у життя розробники та дизайнери студії Advance.Pro. Головними героями проекту вони зробили дітей, які мешкають у Лиманському районі. Для них зйомки були цікавою подією, а для розробників — можливістю просувати проект серед тінейджерів шляхом залучення. також ці відео вчителі планують показувати дітям під час уроків, а лікарі рекомендуватимуть своїм пацієнтам. Тому для простоти користування обрали кириличний домен — змінотворець.укр, щоб ніхто не заплутався.

— Читайте також: Український проект Meredot отримав грант у 50 тисяч євро

Новини партнерів