Як на жінок та дівчат впливає тривала війна в Україні: подробиці

Жінки під час війни

До річниці повномасштабного вторгнення росіїї в Україну UNFPA, агенція ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, провела дослідження і дійшла висновку, що на жінок і дівчат війна наносить руйнівний вплив.

Близько 195000 немовлят народилися в Україні у 2022 році в умовах хаосу війни. Багато майбутніх мам були змушені народжувати в підвалах і бомбосховищах у жахливих умовах. Для тисяч вагітних жінок, які не мають доступу до основних послуг, пологи тепер пов’язані з додатковою небезпекою.

Читайте також: «Хайп на крові»: український бренд презентував камуфляжну колекцію одягу та потрапив у скандал

Фонд ООН у галузі народонаселення спільно з партнерами працює над тим, щоб надавати послуги з репродуктивного здоров’я по всій Україні, включно з районами, розташованими поблизу лінії фронту, а також у сусідніх країнах. Понад третина всіх пологів в Україні у 2022 році – близько 68,500 – відбулися в одному з 51 пологових будинків, які підтримує UNFPA.

Читайте також: Жіноча військова медицина: здоров’я захисницям України рятують волонтери

Війна та спричинене нею масове переміщення підвищили ризик насильства стосовно жінок і дівчат, зокрема сексуального насильства, експлуатації та наруги. У відповідь на ці ризики, протягом останнього року понад 120 000 людей отримали допомогу та направлення через послуги захисту, які підтримує UNFPA в Україні.

Читайте також: ТОП-5 українських фільмів, які вийдуть навесні 2023 року: трейлери

У 2023 році UNFPA потребує 99 мільйонів доларів США для забезпечення життєво необхідних послуг із репродуктивного здоров’я та захисту в Україні, Республіці Молдова й інших сусідніх країнах, які приймають біженців, та закликає уряди і донорів підтримувати та збільшувати фінансування.