Як практика йоги сприяє покращенню сну та відновленню енергії

Йога – давня духовна практика, що прийшла до нас з Індії. Вона складається з восьми частин, що стосуються всіх аспектів людського буття: від дотримання моральних принципів, роботи з тілом і з диханням до тонких технік управління психікою, розумом та свідомістю

20.02.2024

Викладачка йоги зі стажем у 20 років, авторка унікальної системи, яка творить чудеса та видозмінює не тільки тіло, а й стан душі Каріна Харчинська наголошує на тому, що йога допоможе кожному з нас. Адже її головна мрія – зробити йогу легкою та доступною для всіх, щоб ніхто не сумнівався, чи варто почати. 

Каріна розказала WoMo, як йога може допомогти стабілізувати сон та відновити внутрішню енергію. 

Адже, проблеми зі сном виникають у моменті, коли людина перебуває в хронічній тривожності та не дає своєму розуму відпочивати. Тобто розум постійно і дуже швидко працює, збирає інформацію, не дає відпочивати.

Перший показник такої тривожності — ​​неякісний, непродуктивний сон через який людина швидко втрачає енергію.

Як налагодити сон?

Відповідь проста – йога! Всього після двох тижнів легких занять для початківців, можна буде помітити, як тіло та розум поступово заспокоюються, а фізичні та ментальні “затиски” уходять. 

Після цього ви відчуєте багато активної енергії, яку можна буде витратити на те, щоб створювати щось нове, любити, бажати та жити. 

Вправа на омолодження та заспокоєння

Я розкажу вам про одну просту, але дуже корисну вправу, яка допоможе налагодити ваше тіло на омолодження та заспокоєння.

Для цього треба сісти на підлогу, покладіть зап’ястки на колінах та закрийте очі. Відчуйте всю свою кісну структуру, дайте розслабитись м’язам та починайте цикл дихання. 

Поступово видихаєте, дуже повільно та плавно. Це дає можливість прибрати все зайве, відчуйте, як у вас трапляється не жадібний вдих-видих, а рівний. Поступово ви будете вдихати стільки, скільки вам потрібно і видихати вдвічі довше. Відчуйте, як ви м’яко наповнюється повітрям та відпускаєте, як ваші внутрішні органи розширюються і начебто очищуються, а всі зони організму працюють як одне ціле. 

Під час цієї вправи – ви прибираєте напругу з серцевого центру, з верхньої частини вашого корпусу, відчуваєте легкість та спокій. Вдих – дія, видих – розслабленість.

Продовжуйте вдихати та видихати стільки скільки потребує ваш організм до моменту поки не відчуєте спокій та легкість. Варто повторювати цю вправу кожного вечора перед сном.

Спробуйте почати з 5 хвилин, поступово збільшуючи час до 15 хвилин. І ви відчуєте, як спокій та рівновага приводить вас до якісного та міцного сну.

Як почати займатись йогою?

Так, йога та медитація – це вміння бути присутнім у кожній точці свого моменту, знаходження тіла та думок в одному місці. Ви можете відчути це після виконання простої вправи на дихання, яку я надала вище. 

І можете зрозуміти, що ця навичка потрібна нам не тільки на килимку для йоги, а й в повсякденному житті, адже так можна навчитись чітко відчувати і чути свої бажання та покращити фізичний стан. Тож, можна сміливо сказати, що йога – це ключ до молодості!

Ключ, який зможе зупинити зношування організму

Я переконана, що навіть ліниві заняття йогою із досвідченим викладачем допоможуть вам прийти до себе та покращити своє самопочуття. Щобільше, я завжди бачу це на своїх учнях. 

Спробуйте почати із простих занять з йоги, які знайдете в інтернеті. Вправи на дихання, розтяжку та укріплення свого ментального і духовного стану. 

Вже після перших тижнів тренувань, ви помітите, як тіло укріплюється, а розум вивільняється.

Слід тільки почати!