Як прокачати свій мозок: 5 книг для розвитку мислення

Хочете розвинути свої розумові здібності? Читання правильних книг дійсно може допомогти.

Якщо ви хочете навчитися краще приймати рішення, дізнатися щось нове або просто насолоджуватися змістовними розмовами, вибір хорошої книги — чудовий початок. Ось п’ять найкращих книг, які зроблять вас розумнішими та загострять ваше мислення.

Мислення швидке й повільне

Деніел Канеман

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проєкти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

Сила запитань. Як ефективно комунікувати та переконувати інших

Трей Гауді

Книга про те, як стати адвокатом свого життя — людиною, яка обстоює те, у що вірить. Як переконати начальника підвищити вас? Як схилити підлітка вибрати інший факультет для вступу? Як підштовхнути людину змінити політичні погляди? Автор ділиться уроками майже двох десятиліть у залі суду й чотирьох термінів у політиці, особистими історіями й практичними порадами. Він зосереджується на різних типах запитань, щоб отримати певну інформацію, почути бажану відповідь або просто розбурхати емоції. Ґауді розповідає про власні помилки, розмову, що змінила його погляди на кримінальне правосуддя, і про допит Джеймса Комі стосовно Гілларі Клінтон. І все це для того, щоб ви навчилися ставити правильні запитання й досягати бажаного чи компромісного.

Маленька книга «Так!»

Ноа Гольдштейн, Стів Мартін, Роберт Чалдіні

Видання “Так” спільного авторства професора Ноа Гольдштейна, науковця Стіва Мартіна, психолога Роберта Чалдіні містить 21 короткий есей, в якому описано низку ефективних стратегій переконання, кожна з яких, як було доведено, збільшує шанси на те, що хтось погодиться на ваше прохання. Цією людиною може бути друг, колега, партнер, коханий, менеджер, брат, сестра, батько чи навіть незнайомець. Вічні принципи та практичні уроки цієї збірки можна використовувати для вирішення різноманітних повсякденних проблем: від відновлення зіпсованих стосунків до переговорів про підвищення гонорару за вашу роботу, від переконання друга, який вагається, до розбудови вашої соціальної мережі та особистого бренду.

Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств

Кейт Ферацці

«Ніколи не їжте наодинці», — одна з порад, яку автор дає у своїй книзі, що стала бестселером 2005 року за версією The New York Times. Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, але найголовніше — будувати стосунки щирі, відверті та не боятися дати більше, ніж можеш отримати.

Мистецтво мислити системно. Розв’язання проблем від особистого до глобального масштабу

Донелла Медоуз

Послідовний системний підхід — єдина зброя проти загрозливих для обмеженого мислення обставин. Авторка переконана, що саме системне мислення є інструментом розв’язання особистісних і глобальних проблем. Спорт, наука, бізнес, політика тощо — розуміння процесів та алгоритмів систем дає змогу бути на коні в будь-якій сфері діяльності. Час розвинути в собі навички, які лідери по всьому світі вважають наріжним каменем виживання в неспокійному та непередбачуваному XXI столітті. Людина з критичним мисленням легко адаптується до нових реалій, вона гнучка й у небезпечному становищі вміє швидко змінювати вектори руху.