WoMo-знахідка: Правова онлайн-допомога «Ясно»

Інструмент для моментальної імплементації ваших прав в будь-якій кризовій ситуації

Кожен з нас щодня зіштовхується з ситуаціями, коли його права порушуються. У ЖЕКу замість консультації або пояснення почули грубість; у лікарні вимагали хабар; поліція не приїхала на виклик і так далі. Цей список можна ще довго продовжувати, але всі ці ситуації об’єднані нашим незнанням “що робити”. І саме для того аби кожен українець міг швидко знайти покрокову інструкцію до дій у подібних ситуаціях, Антон Малиновський взявся за розробку онлайн-сервісу та додатку з надання юридичної допомоги «Ясно». 

Що це

Якщо підрахувати, то майже кожен українець за день зіштовхується з певною кількістю побутових, правових, юридичних, соціальних проблем: грубість з боку чиновників у державних установах, ігнорування поліцією її обов’язків, домашнє насилля, в метро у годину пік не працюють всі ескалатори (хоча мають), ЖЕК ігнорує вимоги відремонтувати асфальт в подвір’ї, тижнями не працюють ліфти і так далі. В подібних ситуаціях складно почуватися комфортно і безпечно, адже розумієш, що твої права не захищені або взагалі ігноруються. А як саме себе можна захистити, знають лише одиниці.

Звичними локальними форматами (лекції, конференції, роздаткові матеріали) неможливо досягти глобального результату, тому потрібен інструмент, який можна масштабувати і зробити доступним для всіх українців незалежно від їх місця проживання, рівня доходу чи освіти. Зазвичай в екстрених ситуаціях ми не вдома, а інформація потрібна саме в цю хвилину, тому додаток, який можна завантажити на телефон і яким можна користуватися офлайн, видався Антону Малиновському найкращим варіантом. Так і з’явився проект «Ясно», який покликаний стати інструментом для моментальної імплементації своїх прав в будь-якій ситуації. Вони допомагатимуть швидко знаходити рішення, рекомендації та інструкції до дій саме в цій ситуації, в якій опинився користувач.

Як це працюватиме

У першій версії реалізовуватиметься пошук по категоріях. Користувач просто обиратиме розділ та ситуацію, яка його цікавить, і в 3-4 кліки знаходитиме покрокову інструкцію до дій від кваліфікованого спеціаліста.

Наразі команда волонтерів проводить опитування суспільства, за результатами якого й формуватиметься структура ресурсу «Ясно». Ви можете теж прийняти у ньому участь, заповнивши анкету. Запустити ж додаток для користувачів планується у січні 2019 року.

— Читайте також: E-taliano: Найкращі онлайн-ресурси для вивчення італійської мови