За перший рік дії закону про cat-call у Франції оштрафовано більше 700 чоловіків

750 євро за "киць-киць-киць"

Французька влада оштрафували понад 700 чоловіків за переслідування жінок на публіці з моменту прийняття торік закону про кетколл. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані, оприлюднені офісом міністра з питань гендерної рівності Марлен Скіаппа.

«Вуличні домагання: понад 700 штрафів», — написала Скіаппа. — «Це більше неприпустимо і більше не повинно бути образ, переслідувань, приниження жінок, переслідування їх на вулиці, в транспорті або в громадських місцях!»

Ті, хто порушує закон, можуть бути оштрафовані на місці. Розмір штрафу становить до 750 євро ($839) або 1 500 євро в разі обтяжливих обставин (наприклад, якщо жертва молодша 15 років). Закон передбачає покарання за сексистські або сексуальні висловлювання та/або поведінку, які є ворожими, принижуючими гідність, залякуючими.

Але французька феміністка Анаіс Бурде сказала, що, хоча закон важливий, але символічний. На практиці ж він неефективний, оскільки чоловіки не переслідують жінок, коли поруч знаходяться правоохоронці, та й не завжди знаходяться свідки кетколлу. Активістка вважає, що 700 штрафів є «безглуздими», з огляду на масштаб проблеми, додавши, що вона отримала 15 000 свідоцтв вуличних домагань від жінок з моменту створення законопроекту та висвітлення цієї проблеми в 2012 році.

Згідно з опитуванням, проведеним 2018-го року компанією Ifop, закон про боротьбу з переслідуваннями підтримується 90% французької громадськості.

У інших європейських країнах та у США вуличний харасмент також є великою проблемою. Минулого року Фонд імені Жана Жореса провів дослідження, аби дізнатися, в яких країнах найбільш поширеним є кетколл та інші види переслідувань жінок чоловіками. В опитуванні взяли участь 6 025 жінок у віці від 18 років з Франції, Іспанії, Італії, Німеччини, Великобританії і США.

Як бачите, із проблемою кетколлу стикалися 86% іспанок, 71% британок і 76% француженок. Найнижчий показник в Італії — 41%.

Джерело: news.trust.org, euronews.com

Фото: Talk Space

— Читайте також: WoMo-книга: Я надзвичайна