«За свободу слова». Вікторію Амеліну посмертно відзначили Премією норвезької асоціаціі письменників

14.03.2024

Українська письменниця Вікторія Амеліна загинула в червні минулого року від важких поранень, отриманих внаслідок російського ракетного удару по Краматорську. Асоціація письменників Норвегії нагородила її Премією за свободу слова посмертно. Про це повідомили на сайті організації.

Відзначаючи вагомий внесок української діячки у справу збереження культури та свободу вираження думок, міжнародний комітет прагнув привернути увагу до України у часи важкого протистояння російській агресії.

Читайте також: Володимир Зеленський нагородив посмертно письменницю Вікторію Амеліну

«Сьогодні Україна веде боротьбу не на життя, а на смерть, щоб вижити як нація, за право розвивати та зберігати свою власну мову, культуру — і не в останню чергу за право будувати суспільство з демократією та свободою слова. Вікторія Амеліна виступає — у теперішньому часі — як представник усього цього. Навіть після смерті вона є живим голосом для всіх українських письменників», — наголосили в заяві асоціації.

Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна – авторка книг «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома», «Хтось, або Водяне Серце», «Е-е-есторії екскаватора Еки». У 2021 році стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Письменниця відома своєю роботою з документування воєнних злочинів в організації Truth Hounds.

Читайте також: Розстріляне відродження: 19 найкращих цитат Вікторії Амеліної

Премію асоціації отримав також відомий британський письменник Салман Рушді. Автора скандальної книги «Сатанинські вірші», забороненої в Ірані з 1988 року, вважають одним із найвизначніших письменників сучасності. Цьогоріч він був відзначений за зберігання літературного доробку «водночас автобіографічного і надзвичайно реалістичного».

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram