Забруднена вода з Десни: чи є загроза для Київщини?

Що відомо на сьогодні

забруднена вода
11.09.2024

Забруднена вода з Десни хвилює мешканців України вже другий тиждень. Вчора протягом дня знов з’являлася суперечлива інформація щодо можливого погіршення стану питної води. У Міністерстві захисту довкілля і природних ресурсів України повідомили, що забруднена вода може дістатися Київщини приблизно 14–16 вересня.

Вчора, 10 вересня, заступник директора «Київводоканалу» Володимир Костюк повідомив «Еспресо ТВ», що через забруднення Десни Київ може залишитися без основного джерела постачання питної води. Адже у кранах близько 60% киян вода тече саме з Десни. У такому випадку буде необхідно переходити на альтернативні джерела водопостачання.

Однак пізніше Київводоканал фактично спростував заяву Костюка про загрозу проблем із водопостачанням. Він назвав публікації на цю тему «некоректними».

«Хочемо наголосити, що представник Київводоканалу в ефірі телеканалу Еспресо озвучив найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, ймовірність якого нині низька», – йдеться у заяві компанії. «При цьому Київводоканал готовий до можливих викликів і своєчасно вживає всіх заходів для того, щоб кияни продовжували отримувати якісну воду».

У Міндовкілля також запевняли, що ситуація під контролем.

«Всі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася. Зокрема, Міндовкілля  співпрацює з ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні», — заначили у Міністерстві захисту довкілля.

Станом на 10 вересня ризиків забруднення питної води немає, запевняють чиновники. Перевищення санітарно-хімічних і бактеріологічних показників у контрольних точках не виявлено.

Наразі забруднення зафіксували у Чернігівській області поблизу с. Шестовиця. Це потемніння води, специфічний запах, скупчення дрібної риби під берегом і випадки загибелі риби. Нижче по течії ознак забруднення немає. Також погані показники були у с. Боромики, де знизився вміст розчиненого кисню.

Органи місцевого самоврядування вжили певних заходів. Вони стосуються використання річкової води для господарських потреб та напування худоби, купання, вилову риби та її реалізації на місцевих ринках.

Міндовкілля і надалі буде інформувати щодо ситуації на річках Сейм та Десна. Тож слідкуйте за оновленням інформації.

Читайте також: Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram