Закон про українську мову став чинним

Обов'язкова, але не для всіх

16.07.2019

Від сьогодні, 16 липня 2019 року, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набув чинності, передає Радіо Свобода.

Це означає, що статус української мови закріплений не лише у Конституції України, а й у законі, який підтверджує той факт, що українська мова є єдиною державною мовою. Вона обов’язкова у державних службах, медичних та освітніх закладах, судах тощо. Також українською мовою мають бути складені будь-які види документів, ділові у тому числі.

Державна мова також є обов’язковою у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, у онлайн та друкованих ЗМІ (українська версія має бути не меншою, ніж іноземна) та в рекламі.

Щоб отримати громадянство України, іноземці повинні володіти українською мовою і скласти іспит. Сертифікат про рівень мови видаватиме Національна комісія зі стандартів державної мови.

Публічне приниження чи зневажання української мови каратиметься відповідно до закону. Такі дії прирівнюються до наруги над прапором, гімном чи гербом і каратимуться штрафом, арештом до шести місяців або позбавленням волі на термін до трьох років.

Закон не зобов’язує використовувати українську мову у особистому спілкуванні чи релігійних обрядах.

Джерело: radiosvoboda.org

— Читайте також: Протистояння «терору успіху»: У соцмережах набирає обертів хештег #BarbiesDarkSecrets