Залякування й переслідування правозахисниць у Китаї: деталі та реакція ООН

01.06.2023

ООН закликає Китай забезпечити гендерну рівність в уряді й припинити залякування правозахисниць.

Про це пише Reuters, посилаючись на звіт Комітету ООН із ліквідації дискримінації щодо жінок.

В Організації Об’єднаних Націй стурбовані тим, що серед вищого керівництва Китаю немає жінок. Там завили, що хоча представництво жінок у політичному й громадському житті Китаю збільшилося, вони стурбовані тим, що жінки становлять лише 26,54% депутатів 14-го скликання Всекитайських зборів народних представників.

Читайте також: COVID-19 поширився через витік з лабораторії у Китаї — ФБР

В ООН закликали Китай збільшити кількість жінок у всіх державних установах, зокрема в судовій системі й на дипломатичній службі, особливо на рівні ухвалення рішень.

«З жовтня 2022 року серед 24 членів політбюро Комуністичної партії Китаю вперше за 20 років не було жодної жінки, а серед семи членів постійного комітету політбюро теж не було жінок», – зауважили в комітеті.

Читайте також: Китай набирає жінок для керування авіацією: подробиці

Також в комітеті стурбовані повідомленнями про залякування й переслідування правозахисниць у Китаї. Вони закликали уряд країни вжити заходів для гарантування безпеки жінкам.

«За 10 років перебування президента Китаю Сі Цзіньпіна на посаді генерального секретаря партії кількість жінок у політиці й на елітних урядових посадах зменшилася, а гендерні розриви на ринку праці збільшилися, кажуть науковці й активісти. Жінки не можуть вільно говорити про свої потреби, а уряд дедалі більше підкреслює «традиційні» жіночі ролі, як-от матері чи доглядальниці», — зазначає джерело. 

Читайте також: Судиться 5 років: незаміжній китаянці відмовили заморозити яйцеклітини

Додамо, що в Китаї ще не прокоментували звіт Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.