Судиться 5 років: незаміжній китаянці відмовили заморозити яйцеклітини

11.05.2023

У Китаї жінка п’ятий рік судиться з лікарнею, яка відмовилася заморозити її яйцеклітини через те, що вона незаміжня.

Про це пише ABC News.

Зазначається, що в листопаді 2018 року письменниця Тереза ​​Сю хотіла заморозити свої яйцеклітини, щоб зосередитися на своїй кар’єрі. Для цього пішла в пекінську лікарню акушерства та гінекології при Столичному медичному університеті. Під час її першого візиту для обстеження лікар запитав про сімейний стан 31-річної жінки й закликав народити дитину зараз, а не заморожувати яйцеклітини. Під час другого візиту сказав, що вона не може отримати їх послуги.

Читайте також: В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

«Я прийшла сюди за професійними послугами, але натомість зустріла того, хто спонукав мене залишити роботу й спочатку народити дитину», — розповіла жінка.

За її словами, це системна проблема. Згідно з законодавством Китаю у галузі охорони здоров’я, незаміжні жінки не можуть користуватися репродуктивними технологіями, зокрема заморожуванням яйцеклітин. Такі медичні послуги надають лише подружнім парам, і вони повинні підтвердити свій сімейний стан, показавши свідоцтво про шлюб.

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

«Ці обмеження, а також політика однієї дитини, яка діє в Китаї, пандемія коронавірусу та низка інших чинників вже призвели до падіння народжуваності та скорочення населення в країні. Тому влада починає послаблювати свій вплив у цьому питанні, у березні урядові радники запропонували дозволити самотнім жінкам проходити лікування безпліддя», — йдеться в повідомленні.

Згідно з постановою суду, послуги із заморожування яйцеклітин доступні лише жінкам, які не можуть завагітніти природним шляхом, а не здоровим пацієнткам. Окремо зазначається, що відкладення вагітності може становити ризики для матері при надії та «психологічні й соціальні проблеми», якщо існує велика різниця у віці між батьками та їхньою дитиною.

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

На думку Сю, відмова лікарні є порушенням її права на тілесну автономію. Жінка також запевнила, що заморозить свої яйцеклітини в лікарні, якщо виграє справу: «Я діятиму негайно».