Заплутані історії: 7 детективів для осінніх сутінків

Усе таємне стає явним

09.09.2019

Чим відрізняється детектив від трилера? Зазвичай, головний компонент трилера — саспенс, напруга, з якою ми очікуємо моторошної події, в трилері не обовязково повинно бути море крові чи бійки між головним героєм і лиходієм, але нам повинно бути страшно. Детектив — це більш витончене задоволення, як на мене. Звісно, і тут буває страшно, але головне — це інтелектуальне протистояння того, хто скоїв злочин і того, хто його розслідує. Українські видавництва знову тішать поціновувачів жанру новими книжками.

Кар’єра лиходія

Роберт Ґалбрейт, «КМ-Букс»

Роберт Ґалбрейт — псевдонім Дж. К. Роулінг, уславленої авторки «Гаррі Поттера», а ця — вже третя книга серії «Детектив Корморан Страйк». Усе починається з того, що підлегла уславленого детектива, Робін, отримує загадковий пакунок, в якому (о, сили небесні!) — відрізана жіноча нога! Корморан Страйк починає думати про тих людей зі свого минулого, які здатні натакі злочини. Їх «всього лише» четверо. Поліція зосереджується на одному підозрюваному, але Страйку не здається, що це саме він, отже детективу доводиться самому заглибитись у розслідування щодо інших трьох збочених лиходіїв.

У світлі камер

Крістіна Ковак, #книголав

Перед нами книжка американської продюсерки політичних та кримінальних новин Крістіни Ковак. Пише вона про добре знайомий їй світ телевізійників та про ризики, на які можна наразитися, вплутуючись у розслідування загадкових зникнень. Головна героїня — телевізійна продюсерка Вірджінія Найтлі, яка береться розслідувати справу зниклої адвокатки. Память підкидує їй появу цієї жінки в одному новинному сюжеті. Що з нею, де вона, чому зникла? Вірджінія знайде усі відповіді, але вони зовсім не ті, на які вона очікувала.

Ніхто

Міне Ґ. Кирикканат, «Фабула»

Шпигунський детектив з Турції, який перегукується за хронологією з розслідуванням французькою поліцією убивства трьох курдських бойовичок у Парижі 2013 року. Так, обвинувачений знаходиться, але хто стоіть за цими вбивствами насправді? Авторка вважає правдоподібним існування міжнародної мережі вбивць, які діють у тандемі з розвідувальними службами. Її припущення справджуються: роман вийшов у 2016 році, аж тут і єдиний підозрюваний у вбивстві, якого тримали під арештом, за день до судового засідання помирає у французькій в’язниці, і відкривається нове розслідування через підозру щодо участі турецької розвідувальної служби в організації цього потрійного вбивства.

Запит на дружбу

Лора Маршалл, «Віват»

Уявіть, що ваш найбільший секрет і моторошний скелет з шафи надіслав вам з небуття запит на дружбу у Facebook. Дружили собі дві дівчини, Луїза та Марія, і ось одного разу сталася дуже страшна подія, про яку обидві хотіли б ніколи не згадувати. Спогади про це померли разом з Марією, та одного дня вже доросла Луїза бачить повідомлення на своїй сторінці у соцмережі: Марія Вестон хоче стати вашим другом на Facebook. Як це може бути? Якщо Марія жива, то страшна таємниця вийде назовні і Луїза втратить все: роботу, сина і навіть власне життя.

Мокра риба

Фолькер Кучер, «Фоліо»

В поліцейських детективах завжди є красиві й харизматичні комісари. Добре, не завжди красиві (згадаймо Мегре), але завжди розумні й відважні. Знайомимося з молодим комісаром поліції Гереоном Ратом з Берліна. Перед нами Берлін 20-х років, який більш схожий на типовий американський мегаполіс з нічними клубами, борделями і вакханалією криміналу. Рат проводить розслідування жорстокого вбивства, але в цій історії стільки всього: від золота до зброї і службового роману, що Рат врешті і сам стає підозрюваним. Роман «Мокра риба» — перший з кримінальної серії про комісара Рата — відразу став бестселером. Був екранізований під назвою «Вавилон-Берлін».

Покарання

Фердинанд фон Ширах, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Важко сказати, чи це більше детектив, чи трилер. Роман про адвоката, якому випадає незавидна роль: захищати людей, у невинуватості яких він не може бути впевнений. Зрештою, як і у винуватості: навіть знаряддя вбивства в руках людини не робить її автоматично вбивцею. Беручись за нову справу, ніколи не знаєш, хто перед тобою — жертва обставин чи вбивця. Є факти, докази та свідки на підтвердження злочину. І ви вже готові винести вирок. Проте не кваптеся передчасно звинувачувати й засуджувати.

Місто з химерами

Олесь Ільченко, «Комора»

Роман про наш улюблений Київ початку ХХ століття, де ми зустрінемо Ларису Косач, Ігоря Сікорського та геніального київського архітектора Владислава Городецького, того, що побудував чудовий Будинок з химерами. Життя Городецького сповнене таємниць, дізнавшись про які, ми розкриємо й головну таємницю столиці: що означає «зловісний трикутник»? Хто й для чого його створив? Що там відбувається і наскільки старе місто безпечне у наші дні?