Батьківські збори: 7 практичних книжок про виховання

Новинки та бестселери до Форуму видавців

Початок вересня — це нагадування не тільки про осінь, а й про наші батьківські обовязки. Тепер нам знов доведеться бути більш вимогливими, принциповими чи, може, пластичними? Може, мудрішими? Пропонуємо вам сім книжок, серед яких є і бестселери, і новинки, які можна буде знайти на Форумі видавців у Львові — масштабному книжковому ярмарку.

Покарані нагородами. Вади системи мотивації

Алфі Кон, «Клуб сімейного дозвілля»

Хто б міг подумати, що заохочення й нагороди — найгірші стимули? Кон, автор бестселлера, що успішно продається вже 18 років, вважає, що ніякі то не мотиватори, а маніпуляції. Вірніше, це дуже короткотривала мотивація. Відомий психолог пропонує зовсім іншу, чеснішу, систему взаємодії для керівників та підлеглих, батьків та дітей, вчителів та учнів.

Дитина в умовах кризи. Коли криза допомагає нам зростати

Анн-Клер Кляйндінст, «Основа»

Авторка — мама, психолог, послідовниця ідей позитивної дисципліни. Вона щедро ділиться власним досвідом, в якому були й перемоги, й помилки. Криза у дитини часто наступає несподіваано для нас, батьків, тож мати під рукою готовий посібник по виходу з різноманітних крихових ситуацій — дуже доречно. Тим більше. що він дотепно і яскраво оформлений ілюстраторкою, яка теж добре знайома з дитячими кризами, бо має двох діточок і малювала, практично, з натури.

Школярі «лінивої мами»

Анна Бикова, «Book Chef»

Популярна психолог і авторка Анна Бикова познайомила нас з «лінивою мамою» вже давно. Але та мама точно не лінива — вона докладає багато зусиль, щоб виростити автономних і свідомих дітей. «Навколошкільне» життя — важлива частина відносин дітей та батьків. Як виробити правильний підхід до шкільних оцінок, що слід робити з різноманітними шкільними секціями, що чинити в разі шкільного цькування, як мінімізувати стрес вашої дитини, а також всіх членів родини і це тільки частина тем, що піднімаються автором в даній книзі.

НеІдеальна матуся. Як народити дітей і не очманіти

Сара Тернер, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Ніхто не ідеальний, мами й діти — теж. Сара Тернер — популярна в Британії мама-блогерка, вона написала книгу, де розповідає про справжні виклики, перемоги й помилки мам, які залишаються поза яскравими фото у соцмережах. З гумором і мудрістю вона розповідає про власний досвід виховання двох непосидючих малюків та розвінчання міфів щодо модних педагогічних підходів.

Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків

Влад Головін, «Брайт Букс»

Чудова книжка від відомих українських татів. Чи треба багато, щоб бути класним татом? Може, варто лише просто бути, а не ховатися від родини у роботу, компютерні ігри, пиво з друзями? Ні, і просто бути — замало. Ці півтора десятки мудрих і дотепних чоловіків розкажуть усі секрети успішного «татівства».

Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій

Елізабет Кілбі, «КМ-Букс»

Все найкраще — дітям! Що може бути краще для дітей, ніж мудрі батьки? А нам не завжди виходить бути мудрими: світ такий швидкий, так багато справ і тиску, і спокус, і… дітям лишається спілкування з моніторами гаджетів, а не з батьками. І тут починаються конфлікти: ми хочемо навернути дітей на шлях істинний. Авторка ж навчить нас, як зробити віртуальний світ надійним помічником у вихованні, як прищепити дитині здорові навички користування цифровими пристроями і повернути інтерес до активного життя.

Зробіть із дитини фінансового генія (навіть якщо ви не один із них)

Бет Коблайнер, «Віват»

Ми багато чому можемо навчити наших дітей. Оригамі й прийомам карате. А ще ми можемо навчити їх фінансової грамотності. Це стосується особливо тих, хто сам не дуже прокачаний у цьому. Берете книжку, читаєте, розбираєтеся і робите з дитини майбутнього мільйонера чи просто розважливу у питаннях грошей людину.