Зелена хвиля: 8 книжок фестивалю в Одесі

Літо як привід взяти до рук цікаву книгу

Міжнародний книжковий фестиваль в Одесі «Зелена хвиля» пройшов цього року 26-29 липня. Видавництва привезли свої бестселери та новинки, з яких ми відібрали справжні перлини для тих, хто вважає літо приводом читати ще більше.

Ажнабія на червоній машині

Марина Гримич, «Нора-друк»

Марина Гримич — це завжди якісна проза і тонкий гумор. Про життя у Лівані авторка знає все, а особливо про життя «ажнабій» — так називають у цій близькосхідній країні іноземок. Історії змішаних сімей, в даному випадку українсько-арабських, — це завжди історії пригодницькі, насичені курйозними випадками та культурними відкриттями. Головними героїнями книги э дві ажнабії-українки, ліванські чоловіки яких є віруючими двох різних гілок ісламу: Ахмад, чоловік Павлини, — суніт, а Жаввад, чоловік Віри, — шиїт. Одного дня Віра таємничо зникає, тоді Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, у пошуках зниклої жінки об’їжджають червоною автівкою увесь Ліван.

За лаштунками в музеї

Кейт Аткінсон, «Наш Формат»

Це дебютний роман британської письменниці, нагородженої Орденом Британської імперії, лауреатки багатьох престижних премій. Витончена й динамічна психологічна проза — фірмовий стиль Аткінсон, яка розповідає про життя Рубі Леннокс, головної героїні. Чи наша особиста історія починається з народження? Може, з зачаття? Ні, наше життя несе на собі й відбиток наших родинних історій, драм, таємниць, з подій великої історії, які зачепили життя поколінь.

Дитя землі

Сйон, «Видавництво»

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Подруга автора, співачка Бьойрк, яку навіть не назвеш культовою чи легендарною, настільки вона стоїть поза категоріями, захоплено відгукнулася про книгу, як про унікальний твір, який розкриває душу старої Ісландії та її сьогодення. Друзями ж головного героя, натураліста, що подорожує суворою землею Ісландії, стали загадкова лисиця та жінка з синдромом Дауна, яка дивом вижила в кораблетрощі і яку головний герой урятував від покарання за несвідомий злочин. Дивний, тонкий роман-казка і роман-детектив здобув премію Nordic Council Literature Prize 2005 року.

Чужа

Емі Джентрі, «Фабула»

Влітку буває так спекотно, що іноді «мороз по шкірі» — єдиний ефективний засіб охолодження. Дебютний роман авторки отримав схвальні відгуки в США. Історія викрадення дитини, тринадцятирічної Джулії, її пошуків та таємничого повернення — це не стільки моторошна історія злочину, скільки про пошуки правди, тяжкі сумніви, відчай. Вісім років після викрадення — і ось на порозі батьківського дому вже майже доросла Джулія. Але радість родини поступово змінюється страшною підозрою: дівчина поводиться настільки дивно, що у батьків виникає сумнів у тому, що це їх рідна дочка.

Світлокопія

Шарлотте Кернер, «Видавництво Старого Лева»


Для тих, кому в душі завжди 17 років, варто прочитати молодіжний роман німецької письменниці, який став світовим бестселером. Книжку не тільки переклали 14 мовами, а й екранізували у 2004 році. Перенесімося у недалеке майбутнє, в якому клонування людей стало можливим. Можливістю клонувати саму себе скористалася геніальна і самозакохана композиторка та піаністка Іріс Зеллін, дізнавшись про свою невиліковну хворобу, але чи стала Сірі, народжена Іріс дівчинка, точною копією матері? Чи може мати клон ту саму душу, бути точною світлокопією когось? Або ж це зовсім інша людина із своїми бажаннями і своєю волею? Тут питання не тільки біоетики, а й про авторитаризм батьків та одвічне протистояння поколінь.

Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді. Історія мистецтва для дітей

Майкл Берд, «Nebo BookLab Publishing»


Багато дорослих людей у питанні історії мистецтва — справжні діти, тому ця розкішна книжка і для нас. Британський мистецтвознавець Майкл Бьорд почне з наскельних малюнків і проведе нас історичними епохами аж до сучасних інсталяцій. Плутаєте Моне і Мане? Після прочитання (і проглядання) цієї книжки ви будете із захопленням розповідати про життя й творчість не тільки Клода та Едуара, а й Дюрера, Ван Гога, Фріди Кало, Мікеланджело, Рембрандта, Дієго Веласкеса, Джексона Поллока, Леонардо да Вінчі та багатьох інших культових митців.

Скок у гречку. Переосмислення подружніх зрад

Естер Перел, «BookChef»


Якщо вже ми говоримо про літо, відпустки, то й курортні романи теж спадають на думку. Естер Перел, відома в США сексотерапевтка, пропонує по-новому подивитися на подружні зради. По-перше, чому люди зраджують, навіть у щасливому шлюбі? Чи можливий шлюб, який припускає любов на стороні? Чи буває щире кохання до двох людей одночасно? І чи завжди подружня зрада — зло?

Дім — нуль відходів

Беа Джонсон, «Рідна мова»


Раціональність. Для деяких людей це релігія, але багатьом з нас не завадить стати більш практичними. Як це зробити? Авторка пропонує справжній посібник з раціонального облаштування домогосподарства: екологія, економія, добробут родини та краще майбутнє для планети.

— Читайте також: Дуже цікаві книжки: 10 новинок нонфікшену для дорослих