Жінки в Україні зможуть самостійно обирати час виходу в декретну відпустку: подробиці

14.11.2023

З 10 листопада вагітні жінки в Україні зможуть за власним бажанням розпочати декретну відпустку пізніше 30-го тижня вагітності. Для цього необхідно подати заяву лікареві, який веде вагітність.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зазначається, що раніше лікар із початком 30-го тижня вагітності формував пацієнтці медичний висновок про тимчасову непрацездатність, й із цієї дати жінка мала йти у декретну відпустку.

Читайте також: Вагітність та пологи: МОЗ змінив порядок формування медвисновків

Вагітна могла продовжити працювати за бажанням, але кількість днів відпустки зменшувалася пропорційно до кількості днів, які вона працює. Крім того, зменшувався і розмір допомоги з вагітністю та пологами, оскільки він обумовлений фактичною тривалістю відпустки.

Нині ж вагітна жінка за власним бажанням зможе після 30-го тижня вагітності визначити дату початку відпустки. Якщо жінка бажає почати відпустку з 30-го тижня, додатково нічого робити не потрібно.

Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про визначення початку декретної відпустки: подробиці

Якщо ж вагітна висловить бажання продовжувати працювати, то під час першого візиту до лікаря після початку 30-го тижня вагітності вона має подати заяву лікареві, який веде її вагітність, із зазначенням дати, з якої має бути сформований МВТН.

Якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований від дати пологів. Зменшувати розмір допомоги з вагітності й пологів також не будуть.

Читайте також: МОЗ підтримало продаж екстреної контрацепції без рецепта

У МОЗ нагадали, що стандартний строк МВТН становить 126 календарних днів. Але для жінок, у яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.