Життя під примусом: Більше 40 млн людей перебувають у полоні сучасного рабства

За даними Walk Free Foundation

За оцінками організації Walk Free Foundation та Міжнародної організації праці, понад 40 млн людей перебувають в полоні сучасного рабства, включаючи примусову працю і примусові шлюби. Про це повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Аби подолати цю проблему протягом наступного десятиліття, необхідно звільняти 10 тис. людей щодня. Такого висновку дійшли автори дослідження. Також вони зробили невтішний висновок про те, що більшість країн практично не досягають прогресу в зусиллях по припиненню примусової праці. За сьогоднішніми оцінками, досягнення цієї мети «є неможливим», тому що у майже 100 країнах примусова праця не вважається злочином або є незначним злочином. А більш ніж 50% країн не розглядають примусовий шлюб як злочин — лише близько третини країн забороняють примусові шлюби.

«При нинішньому прогресі ми не зможемо викорінити сучасне рабство до 2030 року», — заявила Кетрін Брайант, менеджерка Walk Free.

Експерти Walk Free провела оцінку роботи  183 урядів за такими факторами, як виявлення осіб, які пережили рабство, кримінальне правосуддя, системи підтримки і  перешкоджання трафікінгу.

Найбільш поширеним сучасне рабство є у Північній Кореї та Еритреї, уряди яких вітають примусову працю.

У Лівії, Ірані, Екваторіальній Гвінеї, Бурунді, Демократичній Республіці Конго, Росії та Сомалі взагалі не вживають заходів, щоб викорінити рабство. Також у цьому напрямку мало що роблять уряди Катару, Сінгапуру, Кувейту, Брунею.

У деяких країнах відзначається уповільнення у вирішенні проблеми сучасного рабства через скорочення числа виявлених жертв, скорочення фінансування або згортання діяльності систем підтримки. У звіті говориться, що, за оцінками, 16 млн людей опинилися в пастці примусової праці. Тільки 40 країн провели розслідування випадків трафікінгу.

З іншого боку, Грузія, Нігерія, Україна, Молдова, Ефіопія і Мозамбік відзначилися тим, що зробили певні кроки аби покінчити з сучасним рабством, незважаючи на їх обмежені ресурси.

Нагадаємо, що припинення сучасного рабства до 2030 року було однією з глобальних цілей, одностайно прийнятих членами Організації Об’єднаних Націй чотири роки тому.

Джерело: news.trust.org

Фото: кадр із фільму The worst refugee camp on earth

— Читайте також: Закон про українську мову став чинним