Журі оголосило переможців кінофестивалю Docudays Ua

Українські і зарубіжні експерт(к)и відзначили найкращі фільми

29.03.2019

28 березня в IZONE нагородили режисерів і режисерок фільмів-переможців XVI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Журі, до складу якого входили українські і зарубіжні експерт(к)и, оцінювало стрічки, що змагались у трьох традиційних конкурсних програмах DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА. Журі правозахисників і правозахисниць обирало переможців в особливій номінації RIGHTS NOW!. Також свої відзнаки присуджували партнери фестивалю та глядачі — після кінопоказу всі могли залишити свої відгуки у спеціальних скриньках. І от який вибір вони зробили:

DOCU/СВІТ

«Голоси моря»

Стрічка британської режисерки Кім Гопкінс про життя селян на Кубі отримала перший приз. Члени журі відзначили її за «чутливу камеру, яка створює гармонію героїв у середовищі» і за майстерну подачу персонажів.

«Біла мама»

Режисерський тандем Зосі Родкєвіч та Євґєнії Останіної отримав спеціальну відзнаку за фільм «Біла мама». У ньому розповідається історія Аліни Макарової та її дітей — шести власних від шлюбу з ефіопцем і одного прийомного. Всі вони змагаються за материнську любов. Журі особливо вразила «героїня, яка дає нам надію та віру в те, що у нас достатньо сили, щоб впоратися з труднощами життя».

DOCU/УКРАЇНА

«Історія зимового саду»

Семен Мозговий зняв фільм про працівницю павільйону квітникарства ВДНГ Валентину Вороніну. Коли її попросили піти на пенсію, вона відмовилась — настільки була віддана своїм квітам. Як відзначило журі, у стрічці «робота всього життя жінки розквітає й відображає картину природного колообігу та невідворотних змін».

DOCU/КОРОТКО

«Народження дружби»

У цій конкурсній програмі переміг фільм японського режисера Ацуші Куваяма, який розповідає про дружбу, що народжується попри мовний бар’єр. Журі високо оцінило історію, «зняту з шармом, стилем, душею та гумором».

«Понад Стіксом»

Фільм українкської режисерки Марії Стоянової отримав спеціальну відзнаку. Він присвячений темі «гробків» — традиції збиратися на кладовищі і згадувати померлих. Журі вразило те, «як колектив молодих кінематографістів та кінематографісток може об’єднатися і створити цілісну історію, показану з багатьох точок зору суспільства».

RIGHTS NOW!

«Чистильники»

Правозахисне журі відзначило фільм «Чистильники» від режисерів Ганса Блока та Моріца Різевіка про п’ятьох «цифрових сміттярів», які найняті для того, щоб видаляти із мережи «невідповідний» контент, і людей, на чиї життя вплинула онлайн-цензура. Нагороду присуджено «за підняття дискусійних питань щодо приватності, свободи слова та захисту прав людини в світі, де інтернет та соціальні мережі займають дедалі більше нашого особистого простору».

Спеціальні відзнаки RIGHTS NOW! отримали фільми «Запис ще триває» Ґіята Аюба та Саїда Аль Батала та «Коли ягнята стають левами» Джона Касбе.

Нагорода від студентського журі

«Заповідник Асканія»

Стрічка українського режисера Андрія Литвиненко стала фаворитом студентського журі, якому сподобалось те, що «ритмічний та чуттєвий наратив фільму здатний захопити та зворушити аудиторію з будь-яким бекграундом, а головні персонажі підкорюють своєю щирістю та відданістю справі».

Премія Андрія Матросова

«Я виросла, поки ви спали»

Польский режисер Марчін Саутер отримав спеціальну премію за фільм «Я виросла, поки ви спали» про життя білоруської інтелігенції. Журі оцінило «безумовну любов та ніжність між світами і поколіннями».

Нагорода від Current Time TV

«Перед тим, як батько повернеться»

Стрічка грузинської режисерки Марі Ґульбіані про життя мешканців Панкісі, де серед молодого населення набирає популярності ваххабізм, отримала спеціальну нагороду від медіа-партнеру фестивалю.

Гості кінофестивалю обрали своїм фаворитом стрічку «Біла мама» режисерок Зосі Родкєвіч та Євґєнії Останіної.

— Читайте також: Марі Ґульбіані: «Коли люди бачать себе на екрані, вони ставлять більше питань»