Зірки серіалу «Оповідь служниці» висловилися проти законів, що криміналізують аборти

"США можуть перетворитися на Республіку Гілеад"

Акторки та актори серіалу «Оповідь служниці» випустили відео у якому застерігають: якщо позбавити жінок права на власне тіло та репродуктивних прав, то США перетворяться на Республіку Гілеад.

Елізабет Мосс, Саміра Уайлі, Енн Дауд, Медлін Брюер, Аманда Брюгель, Макс Мінгелла и Бредлі Уїтфорд записали звернення до громадськості та політиків, у якому закликають відмінити закони, що криміналізують аборти.

View this post on Instagram

Gilead is closer to reality than you think. But it doesn't have to be. BAZAAR.com teams up with Planned Parenthood (@ppact) and the cast of @HandmaidsonHulu—@elisabethmossofficial, #AnnDowd, @whododatlikedat, @amandabrugel, @madbrew, #BradleyWhitford, & @maxminghella—to support the fight for abortion care and denounce attacks on women's healthcare in America. #stopthebans

A post shared by Harper's BAZAAR (@harpersbazaarus) on

«Це не Галаад. Це не «Оповідь служниці». Це не книга. Це не телешоу. Це Америка. Це наша реальність», — кажуть актори у своїй заяві. «Коли ми починаємо обмежувати доступ до абортів, наша країна стає на крок ближчою до Галааду. Ми не можемо цього дозволити».

Нагадаємо, що із весни 2019 року ті штати, які знаходяться під керівництвом республіканців-пролайферів приймають антигуманні та антиконституційні закони, які криміналізують переривання вагітності. Такі випадки, як інцест та зґвалтування не є пом’якшувальними.

Журналісти впевнені, що провладна партія провадить скоординовану кампанію, аби спонукати Верховний суд США з консервативною більшістю скасувати рішення у справі «Роу проти Уейда» 1973 року, яке узаконило аборти по всій країні і визнало відповідно до Конституції США право жінок переривати вагітність.

Джерело: Harper’s Bazaar

Фото: кадр із серіалу «Оповідь служниці»

— Читайте також: ООН: «Уряд США повинен убезпечити аборти»