«Зруйнований» Таллінн нагадує естонцям про важливість мирного життя

На рекламних білбордах естонської столиці розмістили фотографії зруйнованих просторів міста

21.02.2024

На вулицях Таллінна почався незвичний проєкт. Рекламні білборди відображають зруйновані міські локації, тобто як би вони виглядали внаслідок обстрілів. Про це повідомляє Delfi.

Ребека Парбус, співавторка виставки, вважає, що головна мета  проєкту — нагадати жителям міста про важливість мирного життя.

«Розмірковуючи про те, наскільки нестабільний зараз наш світ, я зрозуміла, що сприймаю все навколо як належне. Від свободи й незалежності до їжі на столі та даху над головою. Є за що бути вдячною», — розповіла вона.

виставка "Момент"

Фото: Estookin та Rebeca Parbus

Попри це, столична влада вважає, що такі засоби можуть навпаки погіршати ситуацію, оскільки жителі Естонії «і так уже виснажені війною». Їх підтримують деякі мешканці столиці, які кажуть, що такі зображення викликають у них страх і невизначеність. Такі зображення не можна виставляти в громадських місцях без додаткових пояснень, оскільки вони можуть викликати різні негативні емоції у людей. Проте є й такі, що підтримують авторів проєкту.

Читайте також: «Обережно, крихке!». У Львові відкрилася фотовиставка, присвячена маріупольським вітражам

Рекламний щит у Талліні

Фото: Estookin і Rebeca Parbus

«Страх — це цілком нормальна реакція. У кожного глядача з’являються свої думки щодо цих творів. Наша основна ідея в тому, що мистецтво може бути болючим і страшним. Уся ця робота допоможе замислитися над тим, за що ми можемо бути вдячні», — поділилися автори Estookin і Ребека Парбус.

Виставка «Момент» триватиме до 3 березня.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram