«Звукове свято життя». Вийшов музичний альбом, присвячений Марії Примаченко

Електронний музикант Андрій Кириченко привертає увагу до знищення української культури

01.03.2024

Український музикант вже не вперше звертається до творчості видатної художниці. Раніше на концертах він використовував зображення картин Марії Примаченко як візуальний супровід музики. Наразі Андрій Кириченко анонсував вихід альбому MARIA. Про це розповіли у DTF Magazin.

Поштовхом до створення альбому стали події повномасштабної війни в Україні. У лютому 2022 року в Іванкові на Київщині згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігалася частина картин Марії Примаченко. Тоді вдалося врятувати лише 10 робіт.

Maria

Фото: @andrey.kiritchenko

«Образи її «наївного мистецтва» апелюють до дивовижних архетипних просторів, які відтворюють як національну ідентичність, так і особисті прагнення Марії, віру в силу любові, добра й усього прекрасного, що нас оточує. У її роботах можна знайти візуальні атрибути сільського життя, української етніки, дивовижних тварин, квітів і навіть зоряних небесних тіл. Я відчуваю потужні відгомони її підходів у власній філософії й хотів створити амальгаму звукових текстур, яка могла б донести це до слухача», — пояснює Кириченко.

Читайте також: Гурт Vivienne Mort записав пісню на вірш загиблого Максима Кривцова

Альбом скаладається з 14 синглів, назви яких відсилають до назв картин Марії Примаченко, наприклад «Чорний звір» (Black Beast) і «Їде осінь на коні» (Autumn Is Riding On Horseback). Придбати альбом можна на Bandcamp. Половину зібраних з релізу коштів перерахують до фонду боротьби з раком, другу частину розподілять між фондами на підтримку України.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram