5 фільмів про виховання

Підбірка фільмів про різні методи виховання дітей

У сьогоднішній підбірці — фільми про виховання. Надя Купріненко, кінокритик та оглядачка WoMo, підібрала для теплих осінніх вечорів різні фільми: сумні і веселі, не без помилок і з геніальними педагогічними знахідками, сумнівні й ідеальні — як і методи, які використовують батьки, виховуючи своїх дітей. 

 

Дівчина з Джерсі / Jersey Girl (2004)
Де дивитися: Мегого

Дівчина з Джерсі / Jersey Girl (2004)

Зворушлива комедійна драма з Беном Аффлеком у головній ролі.

За сюжетом, втративши дружину під час пологів, Олівер (Аффлек) залишається сам з новонародженою донькою. Наробивши трохи помилок у вихованні, згодом Олівер настільки переймається амплуа батька-одинака, що не допускає у своє життя жодну жінку. Поки в їхньому з донькою житті не з’являється Мая — дівчина з відеопрокату.

 

Шалена п’ятниця / Freaky Friday (2004)
Де дивитися: Мегого

Шалена п’ятниця / Freaky Friday (2004)

Комедія Марка Вотерса з Джеймі Лі Кертіс і Ліндсі Лохан у головних ролях. Вони грають матір і дочку з абсолютно різними поглядами на життя і протилежними смаками.

Анна звичайний підліток з бунтарською вдачею, Тесс — сувора мама, що намагається приборкати у доньці бунтарський дух.

Якось під час сімейного обіду в китайському ресторані Анна і Тесс, як зазвичай, почали сваритися і, почувши це, власниця ресторану пригостила їх печивом з передбаченнями, після чого почалися веселі і карколомні події, які зрештою привели доньку і матір до порозуміння (з сюрпризом у фіналі).

 

Юність / Boyhood (2014)
Де дивитися: Мегого

Юність / Boyhood (2014)

Річард Лінклейтер — режисер, який має дуже тонкі стосунки з часом. Він знімав «Юність» протягом 2001-2013 років: на очах глядача дорослішає хлопчик на ім’я Мейсон, якому на момент початку зйомок було 6 років.

Лінклейтер фіксує всі етапи його дорослішання, кризу в родині, розлучення батьків, стосунки з вітчимом, зміну інтересів, першу закоханість, становлення характеру, те, як змінюється життя навколо нього і він сам у цьому житті.

Історія охоплює дитинство і юність Мейсона до моменту вступу його в коледж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дюна. Рецензія на фільм

 

2+1 / Demain tout commence (2016)
Де дивитися: Мегого
версія з тифлокоментарем та жестовою мовою 

2+1 / Demain tout commence (2016)

Один з найпопулярніших французьких акторів сучасності Омар Сі грає безтурботного чоловіка Сема, що живе у своє задоволення. Життя його робить крутий поворот після того, як одна з його численних колишніх підкидає йому немовля. Не знайшовши виходу з ситуації, Сем змушений залишитися дитину собі, страшенно до неї прив’язавшись.

Фільм позиціонується як трагікомедія і цілковито знаходиться у рамках жанру.

 

Капітан Фантастик / Captain Fantastic (2016)
Де дивитися: Мегого
версія з тифлокоментарем та жестовою мовою

Капітан Фантастик / Captain Fantastic (2016)

«Капітан Фантастик» — фільм про багатодітну сім’ю, яка виховує дітей, сховавшись від цивілізації в лісах штату Вашингтон. Батько сам навчає дітей шкільної програми, гри на музичних інструментах, спілкуватися різними мовами та виживанню.

Трагічна подія, що стається у родині, змушує голову сім’ї сісти за кермо будинку на колесах і виїхати у великий світ, взявши з собою і дітей.

Як поводитимуться діти у сучасному світі і чи знадобляться їм навички, чи допоможе батьківське виховання — все це у фільмі, що отримав безліч схвальних відгуків аудиторії та критиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фільмів для підлітків (і їхніх батьків)