5 розумних способів миттєво підвищити свою популярність

13.06.2024

Завести друзів у дорослому віці часто буває складніше, ніж більшість з нас очікує, і якщо ви шукаєте способи миттєво підвищити свою популярність за допомогою науково обґрунтованих стратегій, ми маємо для вас підказку. Почнемо з того, що у вашому бажанні подобатися у соціальному середовищі немає нічого незвичайного, каже клінічний дитячий та підлітковий психолог Мітч Прінштейн, воно насправді є первинним.

Виступаючи перед Американською асоціацією психологів, Прінштейн пояснив: «Багато видів ссавців зацікавлені у владі, домінуванні та видимості, тому що це дає доступ до більшої кількості ресурсів, їжі або партнерів для спарювання, і наш мозок діє так само, як мозок інших ссавців».

Хоча потреба в популярності може не мати прямого зв’язку з виживанням у сучасному суспільстві, підвищення вашої привабливості може мати низку інших переваг, зокрема допомогти вам розширити коло спілкування, знайти романтичних партнерів і навіть розширити ваші професійні можливості.

Крім того, оскільки те, що означає популярність для дорослих, відрізняється від підліткового розуміння цього поняття, стати популярнішим може бути легше, ніж у старших класах школи. Наприклад, дослідження показали, що найпривабливішою рисою, яку може мати чоловік, є співчуття, що витісняє привабливість гри в недосяжність. Так само, якщо ви будете доброю людиною, яка вміє слухати, у вас точно з’явиться більше шанувальників, ніж у юності. Ось п’ять розумних способів миттєво підвищити свою популярність у дорослому віці.

Будьте трохи загадковими

Річ у тому, що люди підсвідомо тягнуться до невідомого, спонукані хвилюванням відкриття того, що лежить під поверхнею, особливо в романтичному та соціальному контекстах.

Дослідження 2010 року, опубліковане Psychological Science, продемонструвало привабливість таємниці за допомогою простого соціального експерименту. Хоча дослідники намагалися показати, що людям найбільше подобаються ті, хто відповідає на їхні почуття, вони виявили, що невизначеність може викликати такий же рівень інтересу.

47 жінок, які брали участь, повідомили про найбільший інтерес до чоловіків, коли вони не були впевнені, наскільки вони подобаються цим чоловікам — жінки також думали про цих чоловіків найбільше. Хоча експеримент був зосереджений на романтичних інтересах, той самий принцип можна застосувати до соціальних умов — додавання таємничості вашій привабливості гарантовано заінтригує інших і підвищить вашу популярність.

Якщо ви від природи відкрита людина, спочатку може бути складно тримати себе в собі. З усім тим, не всі повинні знати про вас усе в ту ж секунду, коли вони з вами познайомилися, і вам не потрібно ділитися кожною подробицею свого дня в соціальних мережах. Зберігаючи атмосферу таємничості, ви змусите людей здогадуватися та миттєво пробудите їхній інтерес.

Зберігайте позитивний погляд на життя

Бути позитивною людиною обов’язково відобразиться на вашому житті загалом, у тому числі на взаємостосунках. Природно, що майже кожен звертається до своїх друзів за розрадою в певні важкі моменти свого життя. Однак, якщо ви постійно випромінюєте негатив, це мало кому сподобається. Важливо зрозуміти, що люди однакового мислення часто проводять час один з одним.

Отже, якщо ви хочете, щоб людям було добре проводити час з вами, намагайтеся зосереджуватися на позитивних моментах. Знову ж таки, не кожен випадок дозволить бути повним позитивом, але ви можете принаймні спробувати уникнути негативу. Зрештою ви не тільки почуватиметеся краще, але й точно матимете більше людей, які будуть прагнути з вами дружити.

Завжди будьте добрими до інших (і до себе)

Бути злою дівчиною ніколи не було круто. Згідно з дослідженням 2012 року, опублікованим PLoS ONE, доброта насправді веде до більшої популярності. Під час дослідження вчені спостерігали за дітьми віком від 9 до 11 років протягом чотирьох тижнів. Одній групі було наказано робити три вчинки доброти на тиждень, а іншій групі три місця. Зрештою, результати показали, що діти, які проявляли частіше доброту, були більш сприйняті однолітками, ніж інші.

Цю рису можуть більше оцінити тільки дорослі, які, сподіваюся, подолали будь-які переконання, що доброта — це слабкість. Відповідно до дослідження 2016 року, опублікованого Британським психологічним товариством, співчуття до інших і доброзичливість також з більшою ймовірністю зроблять вас привабливішими для інших, а не просто популярнішими.

Але в першу чергу важливо бути добрим до себе. Негативні розмови з самим собою рідко, якщо взагалі призводять до чогось хорошого, можуть навіть змусити вас проєктувати негативні почуття на інших людей. Тому, якщо ви хочете підвищити свою популярність, виявляйте доброту до себе.

Ключовим є впевненість

Ви можете миттєво підвищити свою популярність, будучи впевненим, навіть якщо спочатку зв’язок може здатися неочевидним. На додаток до переваг високої самооцінки для психічного здоров’я, впевненість є ключовою для багатьох речей у житті, від залучення романтичних партнерів до отримання бажаної роботи, і вона також може допомогти вам бути симпатичнішою людиною загалом.

Дослідження, опубліковане в Journal of Neuroscience у 2017 році, показало, що людський мозок насправді налаштований реагувати на впевнених людей: коли ви демонструєте впевненість, інші, швидше за все, візьмуть до уваги ваші переконання та дії.

Однак не всі за своєю природою впевнені в собі. Впевненість можна проявити кількома простими способами, починаючи з мови тіла. Просто підтримуючи зоровий контакт під час розмови з людьми, ви створите враження, що ви впевнені в собі, навіть якщо це не так. Якщо стояти прямо і говорити не поспішаючи, ви можете виглядати більш впевнено, тому не поспішайте швидко говорити.

Навчіться слухайте

Ще один розумний спосіб підсвідомо подобатися людям, — опанувати мистецтво слухати. Багато людей часто слухають інших з наміром відповісти, а не по-справжньому зрозуміти, що часто призводить до відсутності емпатії та може виглядати нетактовно.

Цікаво, що аналіз Harvard Business Review дійшов висновку, що активне слухання дійсно може позитивно вплинути на те, як вас сприймають інші. Огляд даних підкреслив, що хороших слухачів вважали більш підтримуючими, уважними та готовими до співпраці, завдяки чому їхні партнери по розмові почувалися більш цінними та піднесеними. Усі ці риси природно підвищують вашу популярність, оскільки людей приваблюють ті, хто змушує їх почуватися добре.

З усім тим, ефективне слухання полягає не в повному мовчанні, поки співрозмовник говорить; йдеться про активне виявлення інтересу та залучення. Ви можете включити тонкі звукові підтвердження, як-от «ммм», разом із кивками, щоб переконати мовця, що його слова почуто. Крім того, перевірка досвіду та почуттів мовця допомагає створити безпечне середовище для спілкування, яке швидко зробить вас улюбленим у соціальних мережах.

Джерело: glam.com

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram