Ввечері, 28 жовтня, трагічні новини сколихнули Україну та весь культурний світ — російська ракета влучила в одну з унікальних пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, “Держпром” у Харкові. Найбільша у світі будівля у стилі конструктивізму і офіційний претендент на список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, харківський Держпром вже майже століття є одним із символів Харкова.
Наступного дня, під час проведення в Києві ІV Міжнародної конференції “Культурна спадщина: захист культурних кордонів” прозвучала термінова заява Олени Сердюк, виконавчої директорки Українського національного комітету ICOMOS (Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць) до Організа́ції Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з приводу пошкодження унікальної памʼятки архітектури Держпром у Харкові.
“Українська культурна спадщина належить усьому людству та є скарбницею світової цивілізації…
– … Український національний комітет ІКОМОС звертається до світової спільноти щодо об’єднання всіх зусиль задля захисту культурної спадщини України, з урахуванням того, що заподіяння шкоди цій спадщині впливатиме на гуманістичний дух людства і його культурне розмаїття”.
З повним текстом звернення можна ознайомитись за посиланням.
Ціллю ІV Міжнародної конференції “Культурна спадщина: захист культурних кордонів” стала інтеграція матеріальної та нематеріальної спадщини з метою обʼєднання всього сектору захисників та формування стратегії залучення інвестицій для збереження та захисту культурної спадщини.
Читайте також: Як змінився Геловін за останні 100 років
Керуюча партнерка компанії Dovgiy Family Office, Оксана Гуляєва разом з Головою Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини, які є співзасновниками та організаторами Конференції Олександром Никоряком наголосили:
“В Україні помилково розглядають матеріальну і нематеріальну спадщину окремо. Важливо поєднати історії та легенди з матеріальною основою. Саме це наповнює міста життям і притягує людей. Саме тому в Dovgyi Family office працюють із власними обʼєктами компанії та розвивають YouTube-проєкт “Маленькі історії великого Києва” — поєднуючи архітектуру міста з його “залаштунковими” “живими” історіями”. А ВАОКС працює над розширенням програми з навчання студентів-реставраторів”.
Спікерами конференції виступили Наталія Войцещук, директор департаменту пам’яткоохоронної діяльності, Міністерство культури та стратегічних комунікацій, Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею, Ваганова Юлія, директорка Музею Ханенків, Вадим Кириленко, перший заступник директора Національного заповідника “Софія Київська”, Міхал Красуцькій (Польща), директор департаменту захисту культурної спадщини Варшави, Лариса Довга, фундаторка та керівниця освітнього проєкту “УКультура”, професорка НаУКМА, Кирило Кобцев, Офіційний представник Міжнародного комітету Блакитного щита в Україні, Марк Вілкінс (Швейцарія – Київ), співвласник Reytarska Circle, номінант на премію ЄС з сучасної архітектури, Ірина Татаренко, шеф-редакторка Marie Claire та Ігор Добруцький, український підприємець, громадський діяч, засновник і директор “Folk Ukraine”.
Довідка: Український національний комітет ICOMOS (Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць) є частиною ЮНЕСКО з центральним офісом в Парижі.
Читайте також:
- Геловін: листівки та жартівливі привітання українською мовою
- Під шурхіт листя і запах гарбуза: добірка мультфільмів на Геловін
- Геловін наближається: 20 атмосферних фільмів, які ви маєте переглянути цієї осені
- Що приготувати на Геловін: тематичні рецепти «страшних» страв
- Фільми та серіали про відьом та магію: що подивитися?
- Привиди України: легенди, які покриті таємницями
- Манікюр на Геловін: 70 ідей з Pinterest
- Місця, де мешкають привиди: ТОП-11 найзагадковіших локацій
- Геловін: 4 коктейлі з алкоголем для моторошної вечірки
- Осіння відпустка: 5 атмосферних будиночків для відпочинку в Україні
- Що дивитись у жовтні? 8 найкращих серіалів місяця
- «Пакості чи ласощі?»: рецепт шоколадних кексів на Геловін
- Жінка в білому: таємничий привид, який з’являється по всьому світу
- Від богині до відьми: еволюція образу Баби Яги
- Гуакамоле «Франкенштейн»: як готувати мексиканську страву на Геловін
- Страшно цікаво: 5 книжок під Геловін
- Піца на Геловін для дітей з маленькими привидами
- Щелепи Дракули: приготуйте печиво з вершковим сиром та зефіром на Геловін
- Страшно красиві торти на Геловін: рецепти та ідеї декору
- 5 фільмів, які обов’язково потрібно подивитися восени
- Готуємо для дітей на Геловін: рецепт моторошних безе-привидів
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram