А якщо ця професія зникне? Чи є універсальні спеціальності?

Відповіді від спікера online івента Zavtra

Діана Кравченко, спікер online івента ЗАВТРА

Діана досліджує проблеми лідерства в сучасному світі, допомагає тінейджерам визначитися з професією, виходячи з напрямків, які будуть актуальні і через 30 років. Саме з цією темою 26 квітня вона виступить на онлайн конференції для підлітків Завтра.

ПОДРОБНЕЕ ОБ ONLINE ИВЕНТЕ ZAVTRA

Сьогодні поговоримо про професії майбутнього: як бути на хвилі через 10, 20, і 30 років. Одразу вам скажу: не треба бігти в університет і забирати документи. Професії не зникають, вони модернізуються та інколи замінюються на сучаснішу версію. Є три галузі, які розвиватимуться через 10 років : цифрові технології, сталий розвиток та володіння модераторськими навичками. 

Чому саме ці галузі? 

Почнемо з цифрових технологій.

Так-так, це і є роботизація та програмування. На міжнародній освітній конференції у Лондоні говорили про професії майбутнього. Це спеціаліст зі штучного інтелекту, офіцер із захисту даних, інженер з робототехніки, хмарний інженер. 

Не секрет, що всі ці професії дуже тісно пов‘язані з математикою. Тепер ви розумієте, чому цей рік — рік математики та чому ми маємо складати математику на зовнішньому незалежному оцінюванні? Крокуємо у майбутнє. 

Цілі сталого розвитку.

На жаль, більшість  підлітків просто не розуміє цих слів. Якщо дуже просто: є ініціатива, запровадження цієї ініціативи, наприклад, у свій колектив; після чого є РОЗВИТОК, а розвиток, який підтримується, є СТАЛИМ РОЗВИТКОМ (дослівний переклад словосполучення sustainable development). 

На з‘їзді ООН було визначено 13 цілей, яких ми маємо досягнути до 2030 року, зокрема подолання бідності, якісна освіта, боротьба зі зміною клімату, інновації та інфраструктура. Гарантовано, що до 2030 року ми будемо намагатися впевнено йти до цих цілей, і будь-яка наша допомога не завадить.

Ораторське мистецтво та вміння модерувати. 

Як ви думаєте, чому платформа TED має всесвітнє визнання? Розкажу вам на прикладі.

Моя подруга нещодавно виступала на TEDx. Вона готувалася місяцями, щоб виступити 5 хвилин! Але головне завдання TEDx — це не просто зачитати напрацьовану інформацію, а подати так, щоб глядач із задоволенням її сприймав. Тут працює така навичка, як вміння правильно подавати інформацію та ораторське мистецтво. 

Роботи цього не зможуть.  Ви спитаєте, а що вчителі? Адже інтернет зараз може розказати більше, ніж будь-який учитель. 

Але чи може інтернет модерувати та супроводжувати урок, підбивати підсумки? Посадіть у класі учнів, дайте їм інтернет. Вони зроблять завдання, пройдуть сотні тестів. Але. Учитель потрібен, аби вести думки учнів у правильному руслі, пояснити їм інформацію доступніше, ставити питання, робити висновки та доводити до логічного кінця. Думаю, з цих та ще з багатьох причин професія вчителя має право на життя. 

Також, на мою думку, продовжуватимуть процвітати мови, особливо англійська. Людство має знайти універсальну мову, якою говоритимуть і в Антарктиці, і в Росії. Тому я закликаю вчити цю чудову мову та йти в ногу з майбутнім 😉

 

ПОДРОБНЕЕ ОБ ONLINE ИВЕНТЕ ZAVTRA

 

Читайте також: Что не так с нашей системой образования?