Здоровий питний режим для підлітків: особливості та поради

29.03.2024

Пити воду — корисна звичка, і формувати її потрібно з раннього дитинства. Завдання батьків — налагодити правильний режим дитини та пояснити, чому важливо пити достатньо рідини та яку саме воду варто вживати.

У підлітковому віці підтримувати баланс рідини в організмі дуже важливо. Адже вода регулює температуру тіла (захищає від перегріву чи переохолодження), нормалізує процеси обміну речовин, підтримує у нормальному стані волосся та шкіру, очищає організм від шлаків і токсинів. А також — нормалізує роботу нервової системи, мозку, органів травлення.

В чому особливість організму підлітка

Підлітковим вважають вік від 12 до 17 років. В цей час відбувається інтенсивний розвиток особистості як в психологічному, так і у фізіологічному плані. На думку вчених, підлітковий вік такий активний і важливий, як і внутрішньоутробний розвиток.

Фізіологічний розвиток підлітка полягає в таких процесах:

  • Пришвидшений ріст. Зазвичай у цей період можлива певна непропорційність фігури, адже скелет росте швидше, ніж збільшується м’язова маса.
  • Збільшення розмірів серця та легенів.
  • Інтенсивна гормональна перебудова, пов’язана з ростом рівня естрогенів у дівчаток і тестостерону у хлопчиків.

Тому у цей важливий період важливо забезпечити підлітку збалансоване харчування  та правильний питний режим. Для цього підійде бутельована вода. Адже якість водопровідної води у багатьох містах України не відповідає стандартам. Сервіс  доставки води My Water Shop https://mywatershop.com.ua/catalog/voda-v-butlyakh/ пропонує замовити воду у бутлях. Свіжа питна вода — завжди під рукою.

Скільки води потрібно пити підлітку?

Кількість води, яка потрібна організму, у кожної людини різна. Зокрема, це залежить від віку, ваги, клімату, температури на вулиці. Фахівці рекомендують дітям 9–13 років випивати щонайменше 1,5 л води на день (це 7–8 склянок). А підліткам 13–17 років варто вживати щонайменше 2 л води на день (8–11 склянок). Під час інтенсивних фізичних навантажень чи спеки ця норма збільшується. Крім того, активна розумова діяльність також вимагає більшого споживання рідини.

Втім, ця норма стосується лише чистої води. Чай, каву, сік, морс, компот сюди включати не потрібно, адже вони не можуть замінити просту воду. Крім того, під час частого вживання чаю чи кави потрібно збільшити добову норму води, адже ці напої лише поглинають рідину в організмі. Якщо у підлітка є хронічні захворювання, то варто дотримуватися питного режиму, визначеного лікарем.

Кілька практичних порад

  • Подбайте, щоб підліток завжди мав доступ до чистої питної води. Наприклад, можна вдома встановити бутель з помпою, і він буде нагадувати про необхідність пити воду.
  • Для пиття найкраще підходить вода кімнатної температури та відмінної якості.
  • Для того, щоб підліток не забував пити воду, можна купити багаторазову пляшку та наповнювати її водою.

Дотримання цих простих порад забезпечить відмінне самопочуття підлітка.