Американець придбав скульптуру гончара з Дніпра за 10 000$, щоб допомогти українським військовим

Глиняна скульптура «Початок» дніпровського майстра Сергія Горбаня стала найдорожчим лотом, який продали на благодійному аукціоні під час гастро-зустрічі «ПОЄДНАНІ» VOL.2. Захід організував благодійний фонд «PEREMOGA», щоб зібрати кошти на потреби ЗСУ на Донецькому напрямку, а також на адаптивний одяг для поранених військових.

Допомагати красиво

Вечеря пройшла в Дніпрі в приміщенні колишнього ресторану «MODERNA», який запустили спеціально для заходу 10 березня. Вже вдруге організатори обрали формат “4 годин без війни”, щоб присутні змогли насолодитися вишуканою атмосферою та красою в усіх її проявах. 

Читайте також: «Жінки зі сталі» провели «бойове злагодження», де буди презентовані книги «Незламні» та «Очі Маріуполя»

Фото: womo.ua

«“ПОЄДНАНІ” – захід, що об’єднує в собі гастрономію, благодійність і культуру, а ще доводить, що можна допомагати, при цьому створюючи щось красиве», – поділилася співзасновниця благодійного фонду «PEREMOGA» Анастасія Логутенко.

Для гостей підготували 7 авторських страв від видатних шеф-кухарів України: Андрія Сільченка («Ринкові», «BROOKS»), Сергія Зеленохата («Dollar», «Big Mama»), Євгена Прилипка («Пивний Простір»), Леоніда Малюги («Flip neo»), Євгена Ярошенка («Три Ноги»), Олександра Пономаренка («SOHO Restaurant & Bar») та Дениса Соломки («Wood»). Супроводжував вечір шеф-сомельє GoodWine Роман Ремеєв. Музичний виступ подарувала співачка родом з Маріуполя ULIANA ROYCE.

Читайте також: Розірви замкнене коло. Як впоратися зі стресом під час війни

Фото: благодійний фонд «PEREMOGA»

Незламні лоти з історією

Головною подією став благодійний аукціон, на якому представили 8 унікальних лотів. Першим із них була глиняна скульптура під назвою “Початок”, створена гончаром Сергієм Горбанем. За задумом митця, голова жінки символізує свободу, силу й енергію, якими українки вже понад рік війни надихають увесь світ. 

Читайте також: Історія про незламність: родина з Маріуполя відкрила ще одну пекарню на Тернопільщині

Стартову ціну в 20 000 гривень майже в 20 разів одразу ж збільшив присутній на заході американець хорватського походження Томіслав Рейл та запропонував за лот 10 000 доларів. Том прилетів спеціально для того, щоб взяти участь в благодійному заході. Він працює технічним директором компанії з розробки програмного забезпечення Adobe, Inc. Компанія та особисто Томіслав надають українським громадським організаціям безкоштовні ліцензії на використання їхнього програмного забезпечення, наймають на роботу українських біженців та донатять. У будинку Томіслава Рейла у Каліфорнії проживають три українських сім’ї. 

Фото: благодійний фонд «PEREMOGA»

“Я дуже боляче сприйняв війну в Україні. Залучив весь персонал своєї команди до благодійної діяльності для допомоги українцям, щоб підтримати моїх українських друзів і просто людей та їх дітей, які потребують допомоги. Розумію, як зараз страждають жінки. Ця ситуація – виклик для них. Для мене скульптура стане нагадуванням про силу кожної українки. Ми її розмістимо в офісі засновників компанії, де вже є український прапор”, – зазначив Том. 

Читайте також: Українська тенісистка Леся Цуренко відмовилася від матчу проти другої ракетки світу з Білорусі: подробиці

Ще одним цікавим лотом стала, в прямому сенсі цього слова, незламна пляшка італійського вина. Вона витримала бомбардування складу GoodWine, на якому власники зберігали зокрема й власну колекцію, мріючи колись відкрити ресторан з ексклюзивними винами. Більшість із них було втрачено, проте вінтажна пляшка вина 2009 року від Bruno Giacosa з регіону П’ємонт вціліла та була продана на аукціоні за 700 євро. 

Фото: благодійний фонд «PEREMOGA»

Серед лотів також були представлені вінілова платівка від Jamala з автографом співачки, картини «Тримайся» Соні Морозюк і «Мост. VR» Микити Шаленого, книга відомого кухаря Володимира Ташаева з відеокурсом, Прапор України, що вцілів після потрапляння російської ракети в будинок №118 на вул. Набережна Перемоги в Дніпрі, військовий атрибут «Вітальний дзвінок» від українського коміка Юрія Ткача та танкіста Фердинанда. 

Читайте також: Український прорив: навіщо Київ ратифікував Резолюцію РБ ООН «Жінки, мир та безпека» під час війни

Цього разу благодійному фонду «PEREMOGA» вдалося зібрати на потреби військових 660 000 гривень – саме стільки коштів виручили з аукціону, від донатів на гастро-зустрічі, з продажу речей від українських дизайнерів та картин з колекції галереї сучасного мистецтва «Avangarden».

“Насправді, потреб мільйонів на 10. Ми зараз працюємо, як швидка допомога, спрямована на вирішення нагальних життєво важливих запитів під час війни. Надалі хочемо проводити благодійні заходи, реалізовувати проєкти, спрямовані на покращення якості життя українців, розвивати ментальне здоров’я тощо. Допомагати красиво можна! Ми будемо продовжувати це доводити”, – зазначає співзасновниця та директорка благодійного фонду «PEREMOGA” Анастасія Єрак.

Фото: благодійний фонд «PEREMOGA»

Підтримати збір для потреб ЗСУ від благодійного фонду «PEREMOGA» на Донецькому напрямку можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/4jte6KwGJf