Born in Ukraine: 10 дітей, які зробили 2017 рік

За версією WoMo

22.12.2017

У майбутнє ми дивимося з надією та впевненістю, тому що сучасні діти активні, не байдужі до проблем планетарного масштабу й люблять науку. У добірці WoMo — найталановитіші українські підлітки, досягнення яких отримали визнання у 2017 році.

Катерина Малкіна

винахідниця, еколог

У 2017 році 15-річна Катерина стала призером олімпіади MOSTRATEC, що проходила в Ріо-де-Жанейро. «Золото» юна вчений отримала за свій екологічний проект, що вирішує проблему утилізації поліетилену за допомогою личинок. А ще в цьому році дівчина стала спікером всеукраїнської конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037».

Микола Іванченко

винахідник

17-річний Микола Іванченко на міжнародній олімпіаді Genius 2017 презентував проект на тему «Виробництво адсорбенту для нафти та нафтопродуктів у водному середовищі на основі гидрофобізованого спученого перліту», за що і отримав золоту медаль. Завдяки цьому методу нафту, розлиту у воді, можна з’єднувати в грудочки, збирати і відправляти на виробництво з нафтопереробки. Цей адсорбент може увібрати в сім разів більше рідини, ніж важить сам.

Марта Костюк

тенісистка

У лютому 2017 року 14-річна киянка Марта Костюк обіграла першу ракетку турніру Australian Open 1 швейцарку Ребеку Масарову — 7: 5, 1: 6, 6: 4. Юна спортсменка третьою серед українських тенісистів завоювала трофей на юніорських змаганнях. У 1991 році переможцем Roland Garros став 17-річний киянин Андрій Медведєв, а в 2010-му на цьому ж турнірі у Парижі була першою 15-річна харків’янка Еліна Світоліна.

Владислав Ободзінський

тхеквондист

Цього року 11-річний спортсмен із Харкова став переможцем III Юнацького чемпіонату Європи з тхеквондо, що проходив у Турції. У змаганнях взяли участь близько 200 спортсменів 2006-2007 років народження з 11 країн Європи. За його підсумками збірна України завоювала 18 медалей — 5 золотих, 6 срібних і 7 бронзових.

Валерія Тищенко

винахідниця, фізик

У травні 2017 року 16-річна Валерія Тищенко стала переможницею конкурсу Intel ISEF, який проходив в Лос-Анджелесі. Винахідниця отримала четвертий приз і $500 за проект «Конвертор тривимірних коливань в електричну енергію» в категорії «Енергія: фізика». Ідея Валерії відноситься до галузі енергетики і полягає в тому, щоб отримувати електрику, використовуючи принципи електромагнітної індукції.

Вадим Тульчевський

художник

За плечима цього 10-річного хлопчика персональні виставки у Харкові, Бердянську. А ще участь у 16-ти міських, обласних та міжнародних фестивалях та конкурсах дитячої творчості як в Україні (Київ, Харків, Львів, Бердянськ), так і за кордоном (Білорусь, Литва, Польща, Франція). Цього року Вадим отримав Всеукраїнську премію «Диво-дитина» та провів третю персональну виставку у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї.

Ольга Шевченко

математик

Переможницею Європейської олімпіади з математики для дівчат (EGMO), яка проходила в Цюріху навесні 2017 року, стала 16-річна учениця харківської гімназії №45 Ольга Шевченко, якій вдалося обійти 168 суперниць з 44 країн світу. Оля показала максимальний результат — 42 бали за шість правильно вирішених завдань.

Богдан Луц

скрипаль

Навесні 2017 року у Брюсселі (Бельгія) відбувся Х міжнародний конкурс юних скрипалів ім. Артура Ґрюмйо, у якому брав участь 12-річний музикант Богдан Луц. У своїй віковій категорії він виборов ІІІ премію і звання лауреата. Нагадаємо, що у 2016-му скрипаль отримав Гран-прі Міжнародного музичного конкурсу скрипалів «Таланти для Європи» у Словаччині.

Христина Михайличенко

піаністка

У 2017 році 12-річна піаністка випустила свій другий сольний аудіодиск, до якого увійшли твори композиторів Ференца Ліста, Фредеріка Шопена і Сергія Рахманінова. У літньому сезоні 2017 року Христина стала учасницею трьох міжнародних музичних фестивалів: у Швейцарії («АртДіалог»), Бельгії («Музика Мунді») і Україні ( «LvivMozart»). А також знялася у документальній стрічці про саму себе «Христина. Кримське соло», яку зняв проект «Крим.Реалії».

Антон Ципко

програміст

Золотим медалістом Міжнародної Олімпіади з інформатики серед школярів IOI-2017 (International Olympiad in Informatics), яка пройшла в Тегерані (Іран), цього року став 17-річний Антон Ципко. Цікаво, що «срібло» та «бронза» також дісталися українцям — Станіславу Томашу (11-й клас, м.Ужгород) та Іллі Ковалю (10-й клас, м.Харків). Всього в змаганнях взяли участь 304 учасника з 84-х країн світу.

— Читайте також: Mind the gap: Главные отличия пяти поколений