Cannes Lions: 5 найцікавіших інсайтів з першого дня фестивалю креативності

Каннські щоденники

17.06.2019

Якщо ви думаєте, що фестиваль креативності «Каннські льви» на Лазурному березі — це місце для відпочинку, то ви глибоко помиляєетесь. Щоденна адженда настільки насичена, що я шкодую, що в мене немає маховика часу як у Герміони з серії книг про Гаррі Поттера. Деякі цікавезні сесії йдуть просто одночасно у кількох залах, а крім того, — виставки та інтерактивні зони, — тобто у Каннах цього тижня є де провести час людям, задіяним у креативній індустрії. Тож, я вирішила, що кожного дня я буду ділитись з вами найцікавішим почутим/побаченим. Поїхали!

Соцмережі вбивають наше ментальне здоров’я

Тему ментального здоров’я я підіймаю на іншому нашому ресурсі — ZZA! і поступово бачу, як прокидається інтерес до неї в Україні. Але про неї у нас прийнято поки що говорити пошепки. Тут же про психічні розлади, депресію та тривожність не те що говорять уголос, тут про неї просто волають, і взагалі на території фестивалю проблемам здоров’я присвячений окремий зал. На сесії Visual Diet: We are what we see. Exploring the Relationship between Imagery & Mental Health нам було оприлюднено декілька цікавих цифр:

1. Рівень тривожності та депресії підвищився на 70% серед молоді за останні 25 років.

2. Сьогодні 91% людей у віці 16-24 років використовують інтернет для спілкування у соцмережах.

3. На 84% покращується якість життя людей, коли вони починають поглинати візуальний контент, у якому є сенс.

Ці цифри показують, що ми у соцмережах не просто поглинаємо контент, ми ними живемо. Ми в них живемо. Вони нас поглинають. Соціальні мережі вважаються причетними до виникнення проблем зі сном, депресією та тривожністю. «Така залежність — це не просто фізична взаємодія з чимось або думки. Це втручання у твоє життя», — підкреслив фотограф Джон Ранкін. Ось вам ще цифри: Кім Кардаш’ян фоловлять в Інстаграм 141 млн, а Лувр — 3 млн підписників. «Звісно, що Кім — чудовий приклад того, як робити бізнес успішним, але контент у неї — надто простий, — відзначила Мімі Грей, Head of Visual Content M&C SAATCHI. — У мистецтві ж є глибина, яка змушує замислитись. Але кожний має вирішувати сам, який контент він хоче споживати, це принцип демократії».

Свідомий підхід для створення віжуалів та контенту має стати нормою

Учасники панельної дискусії зійшлись на тому, що брендам та і звичайним юзерам потрібно бути відповідальним у тому, які віжуали вони створюють та використовують Вони мають нести реалістичний позитивний меседж. Задумайтеся, скільки ретуші ви використовуєте? Чи ваші віжуали враховують принцип інклюзивності? Чи відображають вони різноманіття нашого світу? Чи можете ви впізнати серед них себе або ваше оточення? На думку учасників сесії, Мімі, Джона та Джуд Келлі, засновниці WOW, Women of the World, «бренди будуть поступово рухатись у свідомому напрямку до створення візуального контенту, і не тільки тому, що є попит від аудиторії, а тому що часи змінились. І цей підхід не має викликати дискусій. Він має стати нормою».

Наприкінці сесії учасникам подарували конверти, у яких були серветки для окулярів, як символ того, що потрібно протирати свої очі та фільтрувати усе те, що ми поглинаємо в нашу еру, переповнену інформацією-непотрібом. Адже «ми те — що ми бачимо».

Grey Gap чекає нас у майбутньому

Жінки у середньому на п’ять років живуть довше, ніж чоловіки, і цей тренд зберігатиметься. «До 2020 більше 50 млн жінок будуть у віці 51 року та старше, і брендам потрібно це враховувати», — про це у своїй доповіді розповіла Андреа Белл, футуролог та директор WGSN Insight. Особливо це стосуватиметься Азії, де кількість населення у віці 60+ буде збільшуватись і надалі, а до 2050 року складатиме 25% населення. Андреа навела ще декілька цікавих фактів про те, скільки міленіалів довіряють своїм лікарям — 38%, і розповіла про «бікіні-медицину» — сексистське відношення, з якими стикаються пацієнтки. Її доповідь заслуговує окремого матеріалу, тож чекайте.

Бренди повинні зважати на збільшення кількості жінок серед споживачів

Про те, що бренди мають задумуватись про свого споживача, серед якого більшість відсотків будуть складати жінки, відзначали і на публічній дискусії з сервісом Hulu, який подарував нам серіал «Оповідь служниці». Головна директорка з маркетингу Huli Келлі Кампбел поділилась, що у компанії помітили, як збільшується кількість жінок серед аудиторії, і почали орієнтуватись на них і робити відповідний контент.

Її колега, акторка Кері Вашингтон, відома за серіалом «Скандал», підкреслила, що для неї особисто важливо приймати участь у прийнятті рішень щодо створення контенту, адже вона як активістка та публічна персона несе відповідальність за те, щоб у телепродукті не було нісенітниць, і та категорія людей, яку вона представляє, була показана адекватно: «Щоб змінювати щось, потрібно ризикувати. Але це не ризик — робити контент про те, що відчувають/знають/бажають люди. Можна було б вважати за ризик поставити темношкіру жінку у центр сюжету. Але і це вже не ризик, адже аудиторія до цього готова». На думку Кері, сьогодні бренди мають створювати продукти, які враховують різноманіття нашого світу. У цьому напрямку ми можем рухатись вперед завдяки одній ключовій якості — емпатії: «Просто варто навчитись ставити себе на місце іншої людини».

Покоління Z та міленіали зважатимуть, наскільки бренди є ЛГБТ-френдлі

Про прийняття, різноманіття, недискримінацію та інклюзивність у Каннах було сказано дуже багато у перший день. Про це свідчать і перші нагороди у категоріях Outdoor, Print та Design, і окремий потік сессій з представниками ЛГБТ+ комьюніті. Я затоваришувала з нью-йоркським Posture Media, креативною студією, яка підтримує спільноту.

Її засновники Вінтер та Джесс ідентифікують себе як небінарних людей та просять звертатись до них, використовуючи тільки займенник «вони» (а не «він» чи «вона»). За їхніми дослідженнями, сучасне покоління Z більше за інші не сприйматиме традиційні ґендерні ролі. 35% цього покоління у США стверджують, що знають людей, які ідентифікують себе як небінарних, а 50% міленіалів розуміють, що ґендер — це спектр і дехто з людей може не підпадати під традиційні категорії-статі «чоловік/жінка». А крім того, 75% дорослих із ЛГБТ+ комьюніті, їхні родичі та друзі заявляють, що готові користуватись продуктами та послугами тих брендів, що позиціонують та поводять себя френдлі до спільноти. Про те, як дійсно стати ЛГБТ-френдлі та інтерв`ю з Джесс, — читайте згодом на WoMo.

— Читайте також: Майкл Киммел: «Если вам нужен аргумент, почему я поддерживаю феминизм: потому что это правильно»