Чи володіють українці іноземними мовами і на якому рівні — дослідження

Майже третина українців (31,8%) узагалі не володіє іноземними мовами.

Про це свідчить опитування КМІС.

Опитування проводилось методом онлайн-інтерв’ю в якому взяли участь 2001 дорослих жителів України віком від 18 років та старші. При аналізі не враховували російську мову, лише англійську, польську, турецьку, угорську, іспанську, французьку й німецьку.

Читайте також: Робота для людей різних інклюзивних груп під час війни: кого шукають роботодавці?

За десятибальною шкалою українці демонструють аудіювання на 3, комунікацію на 2,89 балів, письмо – на 2,73, а читання – на 3, 29, підрахували дослідники.

Читайте також: 82% українців вважають, що безпритульних тварин необхідно стерилізувати — дослідження

Більшість українців, а саме 68% мають певні знання принаймні однієї іноземної мови, хоча часто ці знання не є глибокими: зокрема 51% українців зазначили що мають деякі знання англійської мови, але детальніший аналіз показує, що тільки 23% можуть читати, писати й спілкуватися цією мовою на побутовому і навіть на професійному рівнях. Взагалі не володіють іноземними мовами на будь-якому рівні майже третина дорослих жителів України – 31.8%.

Найчастіше англійською слухають пісні (56%), читають інструкції, рекламу й меню (55%), статті в Інтернеті (54%), дивляться відео (52%). Здебільшого це епізодичний досвід і відбувається рідше, ніж раз на місяць. У професійній діяльності англійську використовують 19% опитаних.

Читайте також: Стало відомо, скільки журналісток зазнали сексуального насильства під час роботи

Більше половини (56%) мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови, але 61% стверджують, що в них немає потреби у знанні іноземної мови для професійної діяльності.

Читайте також: Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки, — дослідження

 

Найбільшими стимулами для вивчення англійської називають більші можливості подорожування (43%), цікавість до вивчення іноземних мов (36%), більш різноманітне дозвілля (33%) і можливість працювати в міжнародних компаніях (31%).

Серед головних бар’єрів для вивчення – брак часу (38%), наявність більш важливих життєвих пріоритетів (34%), відсутність фінансів (33%) і нестача мотивації (31%).

Переважна частина респондентів поділяють думку, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці, зокрема більшість (63%) вважають, що треба починати вчити іноземну мову у віці 5-7 років.

Читайте також: Чи готові споживачі за кордоном купувати українські товари — дослідження

Кожна друга дитина вивчає англійську в навчальному закладі, 27% вивчають її додатково, а 22% не вивчають узагалі. Майже всі батьки (93%) бажають, щоби їхня дитина підвищувала рівень англійської.

Читайте також: Права жінок і гендерна рівність у Північній Кореї: ООН представила звіт

Зазначимо, що українці стали активніше вивчати англійську мову через повномасштабне вторгнення Росії, а рівень володіння нею суттєво покращився згідно з міжнародним рейтингом EF English Proficiency Index.