Права жінок і гендерна рівність у Північній Кореї: ООН представила звіт

16.03.2023

ООН представила звіт, у якому розповіла про становище прав жінок у Корейській Народно-Демократичній Республіці. У ньому задокументовані свідчення  постраждалих жінок, які втекли з КНДР.

У звіті зазначається, що жінок у КНДР називають «квітами», а їхній зовнішній вигляд регулюється згідно зі встановленими державою правилами. Гендерні стереотипи проявляються в різних сферах суспільного життя.

Читайте також: Переселенцям можуть скасувати статус ВПО: що сталося?

«Корейська Народно-Демократична Республіка зобовʼязана подолати поширені гендерні стереотипи, підтримувати гендерну рівність і захищати жінок і дівчат від насильства», — заявила ООН.

Домашнє насильство у КНДР

Жінки, які покинули КНДР, свідчать, що домашнє насильство в країні є розповсюдженим, попри те, що воно заборонене законом. Постраждалі від домашнього насильства не мають доступу до механізмів повідомлення або захисту, а також не мають безпечних місць, де вони можуть отримати прихисток і необхідну підтримку.

Читайте також: У тимчасово окупованому Севастополі в школах та дитсадках ввели військовий вишкіл: відео

Зґвалтування у КНДР

Також зазначається, що багато жінок у КНДР стикаються із сексуальними домаганнями й зґвалтуваннями, особливо з боку чоловіків, які обіймають високі посади. Часто такі випадки залишаються безкарними.

Репродуктивне здоров’я жінок у КНДР

Жінки у КНДР дізнаються про сексуальне й репродуктивне здоров’я від інших жінок. Знання про сучасні методи контрацепції й доступ до них також є обмеженими. Контрацепцію переважно використовують саме жінки, і часто це негативно впливає на їхнє здоров’я.

Читайте також:В Італії уряд обмежив батьківські права гей-пар

Тема менструації в країні майже не обговорюється. Гігієнічні прокладки доступні, але є дорогими для багатьох сімей.

Жіночі тюрми у КНДР

Жінки, які потрапляють у табори, змушені працювати на вугільних шахтах, фабриках, фермах, у машинобудуванні, текстильній промисловості й на виробництві. Вони живуть у важких умовах і не забезпечені всім необхідним, зокрема засобами особистої гігієни.

Читайте також: росія не хоче віддавати з полону поранених і жінок: подробиці

Вагітним увʼязненим відмовляють у спеціальному захисті, гарантованому міжнародним або національним законодавством. Їм примусово роблять аборти.

Також зазначається, що охоронцями в таборах працюють майже виключно чоловіки, які сексуально експлуатують ув’язнених жінок в обмін на пом’якшення покарання або поліпшення поводження з ними під час затримання або ув’язнення. У разі відмови жінкам погрожують додатковими термінами ув’язнення.

Читайте також: У Південній Кароліні хочуть запровадити смертну кару для жінок, які зробили аборт

Покарання за втечу

У звіті наголошується, що 72% втікачів з КНДР становлять жінки. Багатьох жінок і дівчат, які намагаються втекти, продають у примусові шлюби з китайськими чоловіками або змушують працювати в секс-індустрії.