Чого хочуть жінки: 12 найжаданіших книжок

Wishlist героїнь WoMo

18.12.2017

Найкращий подарунок — книга. Це відомо всім. Але якщо ви ще не вирішили, яких саме книжок хотіти, то, можливо, вибір наших героїнь та колег вам підкаже вірні рішення.

Дядько Мрожек не припиняє чесати язиком

Славомір Мрожек, «Видавництво Старого Лева»

Слава Світова, автор книжок «Жменька слів для доброго настрою» (2014), «Жила-була Я!» (2016), співавторка збірок історій «Балачки про все на світі» (2014), «Теревені аж до ранку» (2016): Я страшенно хочу отримати у подарунок неймовірну – з точки зору естетичного оформлення та наповнення – книжку! По-перше, це 288 сторінок оповідань, есеїв, повістей та розповідей Славоміра Мрожека, польського письменника, есеїста, драматурга. Сама назва «Дядько Мрожек не припиняє чесати язиком» повністю мені до смаку! Це «моя» книжка, адже очевидно, що у автора відмінне почуття гумору! Плюс, маємо український переклад завдяки красномовному та дотепному Андрію Бондару, а отже, текст обіцяє цілковиту насолоду і кілька моментів гумору, здорової іронії та легкої комічності. По-друге, гляньте лише на палітурку – це справжнісінький витвір мистецтва (тут окреме дякую треба сказати дизайнеру Євгену Велічеву!). Дивишся на таку книжку і жодних шансів: просто мусиш її купити і мати вдома на полиці, зробити з нею святкове селфі, написати про свої враження про неї опісля прочитання на Facebook. Ця книжка наче створена для мене, а я — для неї! Матиму її! Вже внесла до списку подарунків в своєму листі до Святого Миколая.

Маленька книга хюґе

Мік Вікінг, «Клуб сімейного дозвілля»

Світлана Акатьєва, художник-ілюстратор: Соромно трохи зізнаватись, читаю я в більшості те, що маю малювати або професійне. Але є у моєму вішлисті книжка не робоча і не професійна — це «Хюґе». Чому? Бо обкладинка гарна! Бо відчуваю, що щастя десь за 15 хвилин після того, як отримаю її! А якщо серйозно, то за описанням, філософія хюґе мені близька: комфортний одяг, солодке раз на тиждень, але спожите свідомо, а не «поки ніхто не бачить», спілкування з близькими друзями, яким можна казати дурниці, вільний час для того, щоб бігати і сміятися разом чи мовчки дивитися кіно… або читати книжку.

Майя та її мами

Лариса Денисенко, «Видавництво»

Христина Кіт, адвокатка, к.ю.н., юристка ГО «Центр «Жіночі перспективи», голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем»:  Декілька разів купувала і все комусь дарувала, так і вдома не залишилося жодного примірника. Ця книга про надзвичайно важливі питання, про які не прийнято говорити у нашому суспільстві. Про право бути іншою, жити по-іншому та бути собою. Ця книга про сприйняття інакшості та право на повагу до особистого та сімейного життя кожної дитини. Написано легко, цікаво, кольорово та від душі.

Крадійка книжок

Маркус Зузак, «Клуб сімейного дозвілля»

Анастасія Кириченко, співзасновниця громадської організації «Жива-Я», головна мета якої сприяти дотриманню та захисту прав жінок: В рецензії на цю книгу написано, що саме сила слів дпомогла дівчинці вижити у страшні роки війни, а я вірю у силу слів, у те, що вони взагалі можуть допомогти знайти сенс у всьому. Ця книга заснована на спогадах про Другу світову війну, але ж досвід війни і дитинство — речі несумісні. Я знаю, що за романом зняли фільм, але спочатку я хочу прочитати книгу.

Mein Kampf

Адольф Гітлер, «Munich Institute of Contemporary History»

Світлана Павелецька, партнер видавництва #книголав та PR-директор 1+1 Медіа: Я давно хочу прочитати Mein Kampf. Довго не могла знайти її не німецькою мовою. Мені цікаво прочитати текст, який частково визначив долю Європи.

Таємна історія

Донна Тартт, «Клуб сімейного дозвілля»

Катерина Толокольнікова, журналіст: Як і в усіх книголюбів, мій вішлист книжок складається з десятків книжок. Проте найбільше зараз мені хочеться, мабуть, новинку від «Клубу сімейного дозвілля» – перший роман американської письменниці Донни Тартт «Таємна історія». Я ще не знайома з цією авторкою, але давно хочу її почитати. Власне, з того часу, як я дізналася, що вона отримала Пулітцерівську премію й кожну свою книжку пише…10 років. У «Таємній історії» розповідається про компанію студентів з елітного американського університету, спілкування яких обернулося трагедією. Ті, хто вже прочитали роман, кажуть, що він дуже захопливий, має детективно-трилерну складову й водночас це не одноразове чтиво. Донну Тартт хвалять за увагу до деталей, а я таке дуже люблю. Очікувань багато, і я чомусь впевнена, що на цьому романі авторки не зупинюся й прочитаю такої її товстішу книжку –»Щигля».

Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей

Салман Рушді, «Видавництво Старого Лева»

Юлія Савчук, коуч, психологиня, мандрівниця: Дуже люблю Салмана Рушді, починаючи з його неймовірного роману «Діти опівночі». Він ніби змішує у ступі історію, пригоди, романтику, магію і перетирає їх на чудову індійську приправу, від якої стає гаряче на душі і жваво у снах. Його герої зовсім незвичні, але дуже живі — повні протиріч і почуттів. Мабудь, це найкраща книга, з якою можна провести холодні зимові вечори.

Мозаїка Різдва

Христина Лукашук, Уляна Горбачевська, журнал «Harbuz» та «Коло»

Тетяна Стус, дитяча письменниця: Про задум «Мозаїки Різдва» я дізналася ще весною від дивовижної, самобутньої художниці та письменниці Христини Лукащук. Це несподіваний своєю гармонією та настроєвістю, глибокий змістом і надзвичайно красивий різдвяний проект Христини та співачки Уляни Горбачевської. «Мозаїка Різдва» складається з арт-бука та диску з колядками, навіть у джазовому виконанні.

Земля загублених, або Маленькі страшні казки

Катерина Калитко, «Видавництво Старого Лева»

Таіс Золотковська, письменниця, автор книг «Лінія зусилля», «ФарФор», «МарМур», «Мисс Утка»: Я ще її не читала, тому мені важко сказати, чому саме мені кортить отримати її в подарунок. Я читала у тій же серії Сергія Осоку «Нічні купання в серпні». Нові імена в українській літературі (навіть якщо всі інші читачі вже давно про ці імена знають). Я шукаю натхнення у текстах: поки читаю талановитих письменників, з`являються нові ідеї, які можна розкрити у текстах. Думаю, ця книжка і буде для мене новим приємним відкриттям.

Чоловік на ім`я Уве

Фредрік Бакман, #книголав

Таня Касьян, головний редактор WoMo: Останнім часом мені дуже цікава шведська культура, зокрема телесеріали, музика та кіно. А тепер — і література. Я вірю, що ця книга буде такою ж чудовою, як і «Моя бабуся просить їй вибачити», і судячи з відгуків у світовій пресі та з успіху екранізації, так воно і є. Залишається дочекатися гарного перекладу від видавництва #книголав.

Під скляним ковпаком

Сильвія Плат, «Видавництво Старого Лева»

Тетяна Гордієнко, оглядач WoMo: Сильвія Плат — письменниця, яка спочатку була відома як поетеса. Взагалі, спочатку був відомим поетом її чоловік, Тед Х`юз, він же і видав більшість її творів, але вже після самогубства дружини. А до її смерті він не дуже тішився, що в родині двое митців. Єдиний роман американської письменниці вийшов у 1963 році, за кілька тижнів до її самогубства. У майже автобіографічному романі, йдеться про життя молодої жінки, яка страждає на депресію.

Везіть тіла

Гіларі Мантел, «Фабула»

Марія Сатановська, кондитер в Missis Cake: Для мене і досі залишається незбагненою таємницею перетворення великого кохання на велику ненависть. Англійський король Генріх VIII, наприклад, одружений із колишньою жінкою свого покійного брата, шалено закохався у розумну, амбітну, гарну та дуже неприступну жінку — Анну Болейн. Що він тільки не робив, навіть баладу склав, «Зелені рукави». Але йому довелося розлучитись, вигадати нову церкву та стати її головою, плести інтриги, щоб нарешті одружитись з Анною. Але вона народила не сина, а доньку. Яке «розчарування»! З тих пір вона стала страшенно дратувати Генріха. Так сильно, що він замислив її вбити. А допоміг йому в цьому головний герой цієї книги — Томас Кромвель. Нарешті і в Україні цей світовий бестселер!

— Читайте также: WoMo recommends: 12 кращих книжок року