Чого хочуть жінки від роботодавців: Дані дослідження HeadHunter Україна

Порівняно із чоловіками

Одне із важливих питань, що розглядається в рамках боротьби за гендерну рівність, – досягнення рівних прав на ринку праці, можливості жінок обирати будь-які професії і мати можливість реалізуватися у високооплачуваних і затребуваних сферах. HeadHunter Україна проаналізував, у яких сферах українського ринку праці представленість жінок найбільша та чи є різниця в побажаннях жінок і чоловіків стосовно типу зайнятості, графіка роботи.

Серед загальної кількості резюме, опублікованих на сайті hh.ua, 48% розміщені жінками. Найбільша  їх кількість простежується у таких професійних сферах, як «управління персоналом» (77% експерток серед усіх пошукачів), «бухгалтерія» (77%), «наука, освіта» (76%), «адміністративний персонал» (76%), «домашній персонал» (73%). Тоді як найменша – у категоріях: «робітничий персонал» (13%), «авто» (11%), «видобуток сировини» (8%), «інсталяція» (6%), «безпека» (5%).

Побажання жінок і чоловіків майже не відрізняються у тому, на яку зайнятість вони очікують від роботодавців. Різниця в обох випадках складає 5%.

Окрім того, за гнучким графіком однаково бажають працювати як жінки, так і чоловіки.

 

Аналіз бази резюме показав, що на українському ринку праці все ще залишаються сфери з нерівномірною представленістю жінок та чоловіків. До топ-5 сфер з найбільшою представленістю жінок увійшли ті, які стереотипно вважаються жіночими. Не виключено, що такий стан речей є похідним і від того, як у нашому суспільстві прийнято виховувати дітей, які навички в них розвивати, в яких професіях, як вважають батьки, їм краще реалізовуватися. Втім, деякі стереотипи поступово відходять у минуле. Часткову зайнятість та гнучкий графік роботи бажають мати як жінки, так і чоловіки. І загалом, на ринку праці фактично однаковою мірою фігурують представники обох статей.

Джерело: hh.ua 

Фото: кадр із фільму «Miss Sloane»

— Читайте також: Вредные установки: Страх начинать и лень что-то делать